UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żywa lekcja historii

Spektakl „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów” to kolejna edukacyjna propozycja centrum kultury Światowid. Prezentacja odbędzie się 26 marca.

Treść spektaklu obejmuje informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Aktorzy prezentują okres między rokiem 965 a 1226 rokiem z wykorzystaniem tekstu mówionego, który opiera się na przekazach kronikarskich i ikonograficznych. Widowisko zawiera elementy interaktywne, a współpraca aktorów z dziećmi polega na przypominaniu i utrwalaniu informacji z okresu wczesnego średniowiecza.
     Program przedstawienia zawiera pokazy walk wojów średniowiecznych w strojach i uzbrojeniu właściwych temu okresowi. Widownia ma ponadto możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów używanych w „Polsce pierwszych Piastów”.
     Program żywych lekcji historii obejmuje również konkursy wiedzy historycznej z nagrodami.
     Do czasów pierwszych Piastów elbląska młodzież będzie mogła cofnąć się 26 marca (poniedziałek) o godz. 9 i 10.30. Cena biletu 6 zł.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama