UWAGA!

Jak się mieszka na Osiedlu Przy Młynie

O to zapytaliśmy mieszkańców tej dzielnicy miasta w naszej cotygodniowej sondzie. Zobaczcie, co chcieliby wokół siebie zmienić, a co ma się zmienić w najbliższym czasie. Zobacz zdjęcia z dzielnicy. 

Osiedle domów jednorodzinnych powstało pod koniec lat 80. Swoją nazwę wzięło od dawnego młyna miejskiego, w którym obecnie znajduje się m.in. dom weselny. A sami mieszkańcy w ostatnim czasie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i za pomocą budżetu obywatelskiego coś w swoim sąsiedztwie zmienić.
       Pierwsze efekty już są. W ostatnich tygodniach nową nawierzchnię zyskała ulica Gałczyńskiego, na którą to inwestycję głosowało 188 osób. Koszt prac oszacowano na 50 tysięcy złotych. Kolejnym projektem obywatelskim jest budowa chodnika wraz z oświetleniem łączącego ul. Gałczyńskiego z Wyżynną. Ta inwestycja ma kosztować ok. 200 tys. zł.
       - Jest już przygotowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa, ruszy wkrótce postępowanie przetargowe. Prace powinny się zakończyć w listopadzie – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

  Elbląg, Ulica Gałczyńskiego zyskała niedawno nową nawierzchnię
Ulica Gałczyńskiego zyskała niedawno nową nawierzchnię (fot. Michał Skroboszewski)


       W najbliższych latach w sąsiedztwie Osiedla przy Młynie mają być zrealizowane dwie ważne inwestycje dla bezpieczeństwa wszystkich elblążan. Zapowiadana od lat przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania Rawska – Łęczycka – Grottgera i budowa przy tym właśnie skrzyżowaniu nowej siedziby elbląskich strażaków. - Jeśli chodzi o skrzyżowanie, to szukamy możliwości dofinansowania przebudowy ze źródeł zewnętrznych – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Z kolei pieniądze na budowę nowej komendy elbląskiej straży pożarnej – 16 milionów złotych - mają pochodzić z rządowego „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. W tym roku ma być ogłoszony przetarg na dokumentację projektowo-kosztorysową tej inwestycji.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama