UWAGA!

Pawilony znikną, co w zamian?

 Elbląg, Pawilony mają zniknąć z tego miejsca
Pawilony mają zniknąć z tego miejsca (fot. Anna Dembińska)

Od dłuższego czasu pawilony na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich straszą pustką. Urzędnicy planują je rozebrać, a działkę należącą do miasta sprzedać, prawdopodobnie pod budownictwo mieszkaniowe. Jest jednak jeden problem...

Pawilony na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich stoją od kilkudziesięciu lat. Budowali je elblążanie, którzy wydzierżawili grunt od miasta, by prowadzić w tym miejscu działalność gospodarczą. Jeszcze do niedawna istniały tutaj m.in. przychodnia weterynaryjna, fryzjer, sklep z oknami czy drogeria, ale od dłuższego czasu pawilony straszą pustką.
       - Dotychczasowi dzierżawcy otrzymali wypowiedzenia umów. Lokale są już opróżniane. Pawilony będą przeznaczone do wyburzenia, ale trudno na dzisiaj powiedzieć, kiedy to się stanie. Mamy problem z dotarciem do jednego z dzierżawców. Obecnie gromadzimy potrzebną dokumentację, m.in. dokonujemy protokołów zdawczo-odbiorczych i rozliczeń z dzierżawcami – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Departament Geodezji i Nieruchomości wnioskował o opinię w sprawie dalszego przeznaczenia działki, na której stoją pawilony, do miejskich urbanistów i Zarządu Dróg. Prawdopodobnie działka będzie przeznaczona na sprzedaż w przetargu i to pod zabudowę mieszkaniową. Podobne rozwiązanie zastosowano kilkanaście lat temu z działką naprzeciwko pawilonów. Na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich powstał wówczas budynek-„plomba”, w którym znalazło się kilkanaście mieszkań, a na parterze – lokale usługowe, w której mieści się obecnie m.in. apteka i placówka Poczty Polskiej. Czy to samo stanie się z działką pod pawilonami? Czas pokaże.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama