UWAGA!

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet

 Elbląg, Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet
fot. nadesłana

W dniach 1-4 maja w Krakowie, odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Siatkarki PWSZ zajęły 14. miejsce w klasyfikacji ogólnej AMP oraz brązowy medal spośród wszystkich PWSZ w Polsce.

Siatkarki PWSZ odbyły długą drogę, aby znaleźć się w śród 16 najlepszych drużyn akademickich w Polsce.Pierwszym etapem były wojewódzkie eliminacje w Olsztynie, w których zajęły 1. miejsce i tym samym awansowały do dalszych rozgrywek. Półfinały miały miejsce w Warszawie, gdzie po ciężkich zmaganiach nasza drużyna zajęła 3. miejsce, a zarazem wywalczyła awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski.
       W Krakowie siatkarki dały z siebie wszystko, ale zabrakło szczęścia w końcówkach setów. Kolejne mecze dały naszym siatkarkom 14. miejsce w klasyfikacji ogólnej AMP. Natomiast jeśli chodzi o typy uczelni, to nasza drużyna zdobyła brązowy medal spośród wszystkich PWSZ w Polsce. Lepszymi okazały się być tylko PWSZ z Krosna i z Tarnowa.
        Siatkarki PWSZ Elbląg wystąpiły w składzie: Justyna Bąk (kapitan), Izabella Wąsik, Joanna Cupisz, Marta Waszak, Katarzyna Szostak, Monika Tchórzewska, Karolina Gaworek, Magdalena Czapiewska, Anna Rzeszot.
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama