UWAGA!

Konkurs graficzny PWSZ rozstrzygnięty

 Elbląg, Konkurs graficzny PWSZ rozstrzygnięty
fot. nadesłana

Za nami finał VII edycji Konkursu Graficznego PWSZ w Elblągu organizowanego przez Koło Naukowe FUTURE 3D pod opieką dr inż. Henryka Olszewskiego.

W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Narodziny Kina” i wzorem lat ubiegłych rozgrywany był w trzech kategoriach: grafika 2D, grafika 3D oraz grafika tradycyjna.
       W konkursie udział mógł wziąć każdy student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Na konkurs można było zgłaszać maksymalnie jedną pracę w każdej kategorii. Komisja oceniała prace konkursowe według trzech kryteriów: poziomu wykonania technicznego, wrażenia estetycznego pracy, oryginalności interpretacji tematu konkursu.
       Wyniki konkursu w kategorii dwuwymiarowej grafiki komputerowej, na którą wpłynęło 5 prac, przedstawiają się następująco:
       1. miejsce (egzekwo) zajęły prace: Popowicz Anny – „Audrey Hepburn-legenda ekranu”, Mikusek Joanny – „Charlie Chaplin” oraz Domskiego Grzegorza „U korzeni kina”.

  Elbląg, Grzegorz Domski, U korzeni kina
Grzegorz Domski, U korzeni kina

2. miejsce zajęła praca Ostrowskiego Tomasza – „Ojcowie kina”
       3. miejsce zajęła praca Rzymskiej Magdaleny – „Historia kina”
       - O konkursie dowiedziałem się przez przypadek, znajdując informacje na stronie Uczelni - mówi Grzegorz Domski, student III rok Informatyki. – Pomyślałem, że jest to ciekawy temat i warto się z nim zmierzyć. Idąc za skojarzeniami związanymi z narodzinami/powstaniem kina w swojej pracy umieściłem dwa podstawowe wątki: sylwetki osób, które według mnie były odpowiedzialne za powstanie kina - Braci Lumieres oraz scenę z filmu uważanego za pierwszy dedykowany szerszej publiczności - myślę tu o filmie „Podróż na księżyc”.
       Wyniki konkursu w kategorii trójwymiarowej grafiki komputerowej, na którą wpłynęło 3 prace, przedstawiają się następująco:
       1. miejsce nie zostało przyznane
       2. miejsce zajęła praca Popowicz Anny – „W śmiechu jest metoda”
       3. miejsce zajęła praca Rysickiego Marcina – „Narodziny Kina Akcji”
       - W całym tworzeniu pracy najtrudniejsze okazało się znalezienie oraz wyselekcjonowanie odpowiedniej inspiracji, samo jej przygotowanie zajęło mi około dwóch dni spędzonych przy komputerze – mówi Anna Popowicz, studentka III roku, kierunku Informatyka. - Dzięki temu, że studiuję Informatykę o specjalności Grafika i multimedia jestem już zaznajomiona z różnymi programami graficznymi i z łatwością mogłam wykorzystać możliwości jakie mi dają. Polecam wszystkim studentom udział w kolejnych edycjach konkursu, ponieważ oprócz nagród zdobywamy jeszcze wprawę w obsłudze programów komputerowych oraz poszerzamy swoją kreatywność.
       Wyniki konkursu w kategorii grafiki tradycyjnej, na którą wpłynęło 5 prac, przedstawiają się następująco:
       1. miejsce nie zostało przyznane
       2. miejsce zajęła praca Mikusek Joanny – „Nosferatu”
       3. miejsce zajęła praca Ostrowskiego „Narodziny Kina”
       Serdeczne gratulacje oraz atrakcyjne nagrody zwycięzcy otrzymali z rąk Prorektora ds. Kształcenia - dr hab. inż. Cezarego Orlikowskiego, prof. PWSZ w Elblągu, który jednocześnie okazał podziw bardzo wysokiemu poziomowi prac oraz zwrócił uwagę na różnorodność w podejściu studentów do tematu konkursu – ciekawy jest fakt, że dla części studentów osobami związanymi z początkami kina są aktorzy/artyści, a dla innych studentów ważniejsi okazali się ludzie techniki tamtych czasów.
       Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkich studentów PWSZ w Elblągu zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
      

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo Ahmed!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  dobraTerorista:D(2015-01-29)
 • Szanowne Biuro Promocji! W naszej kulturze językowej najpierw piszemy Imię a następnie Nazwisko, pisząc nie tylko o laureatach a le o każdym innym szarym człowieku. I na przyszłość: liczę, że nie zdarzy się również Państwu taki lapsus jak nieodmienianie nazwisk: Kowalski -Jana, czy Sebastiana - Nowaczyński.
 • Czyżby to zbieg okoliczności ??? Zobaczcie na to jak ludzie się ustawili, kobiety od lewej do prawej (od najniższej do najwyższej), a faceci od prawej do lewej od najniższego do najwyższego :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  gruby_benek(2015-01-29)
 • Jak można nie przyznać 1 miejsca ? o. O czy ktoś może mi to w logiczny sposób wytłumaczyć ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  qwqwqwqwwww2e2(2015-01-29)
 • kiedy nie ma pracy szczególnie wyróżniającej się spośród innych, zaskakującej techniką, niebanalnym ujęciem tematu, nowatorskim podejściem do użytych środków, lub wzbudzającej największe wzruszenie, podziw, wtedy praca jest podobna do innych i nie jest pierwsza. Jak widać, to nie tylko jest kwesta gustu, podobania się, lecz właśnie interesującej formy i ukrytej treści.
 • a gdzie mogę zobaczyć prace? jest konkurs, są uczestnicy, są nagrody. .. ale nie ma prac, które mogłabym zobaczyć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  zarazZaraz(2015-01-29)
 • Prace można obejrzeć na stronie pwsz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  szperacz(2015-01-29)
 • tego wygolonego co wygląda jak kaja goo goo to trzeba do cyrulika zaprowadzić i tą brodę ogolić jak u capa
 • W języku polskim w dopełniaczu (kogo? czego?) najpierw podaje się imię a potem nazwisko!!! Kto jak kto ale chyba spece od promocji z PWSZ powinni o tym wiedzieć, co? Zresztą. .. .. jaka uczelnia takie i biuro i tacy też spece.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  powrótnalekcjej.polskiego(2015-01-29)
 • Nagroda literacka została przyznana dla: Z Zagranicą Współpracy i Promocji Biuro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  w_Elblągu_pwsz(2015-01-29)
 • proszę nie kopać leżącego. Być może, że nie mogą skorygować skandalicznego wpisu bo właśnie opijają sukces szampanskoje igristoje za 4.99 flaszka.
 • już trzy dni minęły a Państwo nie poprawili błędów. Wstyd! Jak mamy Was szanować drogie Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ. W takim razie prosimy o interwencją Rektorat Szanownej Uczelni!
Reklama