UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe pomysły to coraz więcej studentów

Elbląg, Rektor EUH-E dr Magdalena Dubiella-Polakowska przygląda się podpisywaniu umowy
Rektor EUH-E dr Magdalena Dubiella-Polakowska przygląda się podpisywaniu umowy (fot. PS).

Pięć sal wykładowych, sala seminaryjna oraz trzy laboratoria w pełni wyposażone w sprzęt medyczny oraz komputerowy – tak w środku będzie wyglądała dawna hala produkcyjna niedaleko EUH-E. Dzisiaj (30 grudnia) została podpisana umowa dotycząca modernizacji i przebudowy tegoż budynku na cele edukacyjne.

– W nowym miejscu będzie pięć dużych sal wykładowych Wydziału Nauk o Zdrowiu, gdzie studenci będą mogli słuchać wykładów, ale to nie będzie tylko słuchanie, ale również nauka praktyczna. Są to zawody, gdzie umiejętności praktyczne przeważają, w związku z czym nowoczesny sprzęt jest niezbędny. Będą to wszelkiego rodzaju fantomy, modele z oprogramowaniem komputerowym, programy multimedialne, z których wykładowcy będą mogli korzystać z gotowych wykładów i komponować wykłady według własnych pomysłów i wiedzy. To ogromna pomoc. Również będzie sprzęt, który umożliwi prowadzenie badań naukowych. Nowe oferty, nowe pomysły to na pewno coraz większa liczba studentów – zapowiada dr Marzena Sobczak z Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.
       Pod koniec września została podpisana umowa na dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja i przebudowa pomieszczeń dawnej hali produkcyjnej wraz z wyposażeniem na cele edukacyjne Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E”. Natomiast w grudniu ogłoszono przetarg na roboty budowlane, do którego zgłosiło się 11 firm. Komisja wybrała najkorzystniejszą ofertę zaprezentowaną przez Spółdzielnię Produkcyjno-Usługową „Rodło” z Kwidzyna. Dzisiaj (30 grudnia) podpisano umowę dotyczącą realizacji projektu. Planowany termin zakończenia inwestycji to czwarty kwartał 2010 roku. Całkowity koszt to 3,7 mln zł, z czego 85 proc. będzie pochodziło ze środków unijnych. Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
       Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna chce postawić na rozwój badań naukowych, które stworzą dogodne warunki do międzynarodowej współpracy zarówno studentów, jak i kadry naukowej. Poza tym inwestycja umożliwi prowadzenie nowoczesnych zajęć dydaktycznych dla rosnącej rzeszy studentów, co zapewne przełoży się na podniesienie jakości kształcenia. A co najważniejsze – nowa baza dydaktyczna ograniczy utrudnienia związane z organizowaniem zajęć poza siedzibą uczelni.
       – Na pewno nie spoczniemy na laurach. Myślę, że to jest taki dobry początek kolejnych inicjatyw, tym bardziej, że uczelnia ma ambicję osiągnięcia statusu uczelni akademickiej. Wiąże się to z tym, aby co najmniej dwa wydziały posiadały uprawnienia do nadawania tytułu doktora. Na razie wszystkie wydziały posiadają uprawniania magisterskie, tak więc myślę, że to nasze plany na najbliższe pięć lat – powiedziała rektor uczelni, dr Magdalena Dubiella-Polakowska.
      
Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama