UWAGA!

Pielęgniarki studiują za darmo

Elbląg, polskie pielęgniarki są bardzo cenione.....za granicą
polskie pielęgniarki są bardzo cenione.....za granicą

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej od tego roku akademickiego pielęgniarki kształcić się będą za darmo. Z możliwości bezpłatnych „studiów pomostowych” dla pielęgniarek posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu w roku akademickim 2008/2009 skorzysta 100 kobiet.

Koszty czesnego pokryte zostaną ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Elbląska uczelnia jest jedną z 32 uczelni w kraju, którym Ministerstwo Zdrowia przyznało dofinansowanie na ten cel.
     Studia, w zależności od roku ukończenia liceum medycznego, będą trwać trzy lub pięć semestrów, a absolwenci otrzymają tytuł licencjata pielęgniarstwa oraz będą mogli rozpocząć studia magisterskie.
     Studia na kierunku Pielęgniarstwo prowadzone są w Wydziale Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej od 2005 r. Są to studia I stopnia: stacjonarne sześciosemestralne dla maturzystów oraz niestacjonarne trzy- lub pięciosemestralne dla pielęgniarek po liceum medycznym, trzysemestralne dla absolwentek 2,5-letniego studium medycznego i czterosemestralne dla pielęgniarek po 2-letnim studium medycznym.
     Poziom kształcenia na tym kierunku EUH-E został bardzo wysoko oceniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną w 2006 i 2007 roku oraz Krajową Radę Akredytacji Szkolnictwa Medycznego przy Ministrze Zdrowia w 2008r. i otrzymał certyfikat na 4 lata. Tak wysoka ocena jakości kształcenia zdecydowała o fakcie, że to właśnie elbląska uczelnia jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce, kształci na Pielęgniarstwie na studiach II stopnia.
     Ponadto Wydział Nauk o Zdrowiu oferuje studia na kierunku ratownictwo medyczne i fizjoterapia.
JZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak to za darmo, no tak z naszych podatków, a potem płaczą że im żle znowy bezmózgi pomysł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-09-12)
 • a jeszcze jedno, Polska da za darmo wykształcenie, a one i tak zwieją z kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-09-12)
 • dokladnie: ucza sie za darmo z naszych podatkow a potem se zwieja za granice i nie ma kto nas leczyc. .. a jak z podatkow nie starczy to doplaca studenci z innych kierunkow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Conca go for glory(2008-09-12)
 • Gdyby moi interlokutorzy wiedzieliby z czym związany jest "Program Kapitał Ludzki" nie wypisywaliby tych obelg. A więc moi drodzy nie wasze podatki a Unia Europejska zapłaci za studia Pań Pielęgniarek. Mając człowieku po 20 latach pracy 1500zl netto, rodzinę na utrzymaniu o studiach nie ma mowy. Bardzo popieram te inicjatywę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ania K.(2008-09-12)
 • udają że studiują.
 • te Ania K 1500zł, 100zł za opiekę indywidualną nad pacjętem za dobę + premie to żle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-09-13)
 • Bidne pielęgniarki, a lekarze jeszcze bidniejsi. Wegetują żyją ledwo ledwo. Byście sie wstydzili o tym pisać bo są na świecie ludzie co naprawde głodują. Wille luksusowe samochody, kasy jak lodu bida bida bida
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-09-13)
 • A w Unii Europejskiej to pieniadze same sie rodza myslisz? Unia to nie maszynka do produkowania pieniedzy - one pochodza z podatkow i skladek kazdego kraju czlonkowskiego, w tym wiec tez z naszych. ..
 • zapraszam do kontroli pracy pielęgniarek, jak one "ciężko" pracują zwłaszcza w nocy za taką pracę 1500 wystarczy, potem woda sodowa do głowy dobija, biesiadyją na piknikach koło suchacza. Pytam się za czyje pieniądze, oczywiście że z naszych składek i wiecznie im żle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ordynator(2008-09-14)
 • obaczymy jak wam tych pielęgniarek zabraknie. A zabraknie. .. Bo nikt nie chce być teraz pielęgniarka. Wtedy docenicie ich pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ania K.(2008-09-15)
 • niestrasz niestrasz
 • nikt nie napisał, że studia sa po to by podnosić kwalifikacje, a co za tym idzie wiedze i swiadomość pielęgniarek. Co umie pielegniarka po 2latnim studium?Doświadczenia robi juz w pracy. JESTEM ZA KSZTAŁCENIEM BO TO CHYBA DLA DOBRA PACJENTÓW A NIE DLA SAMEGO TYTUŁU MGR
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piguła(2008-09-15)
Reklama