UWAGA!

Projekt PWSZ wśród pięciu najlepszych

Elbląg, Krzysztof Brzeski z nagrodami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Krzysztof Brzeski z nagrodami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Projekt Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu pt. „Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w pionie szkół technicznych w Elblągu na kierunku informatyka” znalazł się w gronie pięciu najlepiej ocenionych w konkursie „Dobre praktyki EFS 2009”, ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem projektu było rozwiązanie problemów Elbląga w zakresie zwiększenia liczby absolwentów szkół zawodowych o wysokich kompetencjach na kluczowych kierunkach, ze szczególnym uwzględnieniem ICT. Grupą docelową projektu byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych zawodowych, kształcących na kierunkach informatycznych lub pokrewnych.
       Chęć udziału w projekcie zadeklarowało 350 uczniów. Główną zachętą dla nich okazały się certyfikowane kursy Akademii Microsoft oraz Cisco – światowych potentatów informatycznych. – Poprzez organizację kursów daliśmy uczniom z Elbląga możliwość uzyskania umiejętności pozwalających im na wyróżnienie się na informatycznym rynku pracy – mówi Krzysztof Brzeski, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
       Ponadto oferta przygotowana przez PWSZ obejmowała dwa różniące się tematycznie, aczkolwiek związane z eksploatacją i zarządzaniem systemami informatycznymi, warsztaty z udziałem przedstawicieli firm informatycznych. W ramach projektu odbyły się też dwa wykłady otwarte tematycznie związane z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, skierowane do wszystkich uczniów szkół zawodowych w Elblągu o profilu informatycznym lub pokrewnym.
       Oprócz certyfikatów uczniowie otrzymali profesjonalne podręczniki oraz notatniki elektroniczne.
       Projekt sfinansowany został w wysokości 348 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany był w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
      
       We wrześniu rozpoczęła druga edycja tego projektu. Przystąpiło do niej ponad 120 uczniów z trzech szkół zawodowych z Elbląga, kształcących na profilu informatycznym.
       – Druga edycja jest wzbogacona o szerszą gamę kursów, m.in. o grafikę i Akademię Corela – mówi Krzysztof Brzeski. – Jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna. W ramach projektu chcemy też zbudować studio telewizji cyfrowej.
       Do tej pory odbyły się warsztaty z udziałem firmy PPH „Akces” – oficjalnego dystrybutora Lego Education w Polsce oraz wykład pt. „Komputerowe metody wspomagania prac inżynierskich, czyli o narzędziach współczesnego inżyniera” poprowadzony przez dra inż. Macieja Kasię, pracownika Politechniki Gdańskiej i PWSZ w Elblągu.
       Całkowity koszt projektu to około 600 tys. zł, okres realizacji 1 września 2009 – 31 lipca 2011 r.
      
      
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • kryptoreklama - uwazajcie by nie popasc w samouwielbienie - do Jagielonki chyba wam troche brakuje a i do sredniakow musicie sporo nadgonic
 • wzystko co prywatne jest ZAWSZE lepsze niz panstwowe. magisterki na PWSZ nie zrobimy a na innej, lecz prywatnej elblaskiej uczelni - tak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2009-12-22)
 • Panie z UPR. Pomimo, że lubię partię UPR to nie mogę zgodzić się z tym co napisał Pan wyżej. PWSZ zdecydowanie deklasuje prywatne uczelnie. .wolałbym ukończyć inżynierkę na PWSZ na informatyce (co też zrobiłem) niż jaką kolwiek inną uczelnię w Elblągu, których poziom jest żenujący.
 • Jeśli wypromowani przez PWSZ inżynierowie informatyki byliby takimi fachowcami to nie mieliby problemów z pracą na lokalnym rynku. Znam osobiście kilku takich inżynierów, którzy borykali się długo z własnym bezrobociem i znalezli zatrudnienie w szkołach, jako nauczyciele informatyki. Nie wierzę, że sa tacy dobrzy. Rynek, również ten lokalny weryfikuje kwalifikacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusak(2009-12-28)
 • Zazdrośnicy, najpierw ukończcie uczelnię, potem zabierajcie głos. Znam takich co mysleli, że bedzie łatwo, a tu kszka- trzeba było się rozstać z uczelnią. Tak trzymacć Panie Brzeski. Gratuluję pomysłów oraz samozaparcia w dążeniu do celu. Jest Pan wspaniały.
 • Wyklady Cisco sa super :D nie zaluje ze sie na nie zapisalem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczeszczajacy(2010-02-03)
Reklama