UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Projekt PWSZ wśród pięciu najlepszych

Elbląg, Krzysztof Brzeski z nagrodami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Krzysztof Brzeski z nagrodami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Projekt Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu pt. „Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w pionie szkół technicznych w Elblągu na kierunku informatyka” znalazł się w gronie pięciu najlepiej ocenionych w konkursie „Dobre praktyki EFS 2009”, ogłoszonym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem projektu było rozwiązanie problemów Elbląga w zakresie zwiększenia liczby absolwentów szkół zawodowych o wysokich kompetencjach na kluczowych kierunkach, ze szczególnym uwzględnieniem ICT. Grupą docelową projektu byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych zawodowych, kształcących na kierunkach informatycznych lub pokrewnych.
       Chęć udziału w projekcie zadeklarowało 350 uczniów. Główną zachętą dla nich okazały się certyfikowane kursy Akademii Microsoft oraz Cisco – światowych potentatów informatycznych. – Poprzez organizację kursów daliśmy uczniom z Elbląga możliwość uzyskania umiejętności pozwalających im na wyróżnienie się na informatycznym rynku pracy – mówi Krzysztof Brzeski, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
       Ponadto oferta przygotowana przez PWSZ obejmowała dwa różniące się tematycznie, aczkolwiek związane z eksploatacją i zarządzaniem systemami informatycznymi, warsztaty z udziałem przedstawicieli firm informatycznych. W ramach projektu odbyły się też dwa wykłady otwarte tematycznie związane z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, skierowane do wszystkich uczniów szkół zawodowych w Elblągu o profilu informatycznym lub pokrewnym.
       Oprócz certyfikatów uczniowie otrzymali profesjonalne podręczniki oraz notatniki elektroniczne.
       Projekt sfinansowany został w wysokości 348 tys. zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany był w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
      
       We wrześniu rozpoczęła druga edycja tego projektu. Przystąpiło do niej ponad 120 uczniów z trzech szkół zawodowych z Elbląga, kształcących na profilu informatycznym.
       – Druga edycja jest wzbogacona o szerszą gamę kursów, m.in. o grafikę i Akademię Corela – mówi Krzysztof Brzeski. – Jest ona jeszcze bardziej atrakcyjna. W ramach projektu chcemy też zbudować studio telewizji cyfrowej.
       Do tej pory odbyły się warsztaty z udziałem firmy PPH „Akces” – oficjalnego dystrybutora Lego Education w Polsce oraz wykład pt. „Komputerowe metody wspomagania prac inżynierskich, czyli o narzędziach współczesnego inżyniera” poprowadzony przez dra inż. Macieja Kasię, pracownika Politechniki Gdańskiej i PWSZ w Elblągu.
       Całkowity koszt projektu to około 600 tys. zł, okres realizacji 1 września 2009 – 31 lipca 2011 r.
      
      
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • kryptoreklama - uwazajcie by nie popasc w samouwielbienie - do Jagielonki chyba wam troche brakuje a i do sredniakow musicie sporo nadgonic
 • wzystko co prywatne jest ZAWSZE lepsze niz panstwowe. magisterki na PWSZ nie zrobimy a na innej, lecz prywatnej elblaskiej uczelni - tak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2009-12-22)
 • Panie z UPR. Pomimo, że lubię partię UPR to nie mogę zgodzić się z tym co napisał Pan wyżej. PWSZ zdecydowanie deklasuje prywatne uczelnie. .wolałbym ukończyć inżynierkę na PWSZ na informatyce (co też zrobiłem) niż jaką kolwiek inną uczelnię w Elblągu, których poziom jest żenujący.
 • Jeśli wypromowani przez PWSZ inżynierowie informatyki byliby takimi fachowcami to nie mieliby problemów z pracą na lokalnym rynku. Znam osobiście kilku takich inżynierów, którzy borykali się długo z własnym bezrobociem i znalezli zatrudnienie w szkołach, jako nauczyciele informatyki. Nie wierzę, że sa tacy dobrzy. Rynek, również ten lokalny weryfikuje kwalifikacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusak(2009-12-28)
 • Zazdrośnicy, najpierw ukończcie uczelnię, potem zabierajcie głos. Znam takich co mysleli, że bedzie łatwo, a tu kszka- trzeba było się rozstać z uczelnią. Tak trzymacć Panie Brzeski. Gratuluję pomysłów oraz samozaparcia w dążeniu do celu. Jest Pan wspaniały.
 • Wyklady Cisco sa super :D nie zaluje ze sie na nie zapisalem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczeszczajacy(2010-02-03)
Reklama