UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PWSZ w Elblągu stwarza kandydatom nowe możliwości!

2014-03-20
07:00
 

Od roku akademickiego 2014/2015 kandydaci na studia w PWSZ w Elblągu dostaną szansę poszerzenia swoich zainteresowań dzięki nowo utworzonym specjalnościom i specjalizacjom. Nowości, które oferuje elbląska pewueszetka, nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, ale też z pewnością poszerzą możliwości pracy przyszłych absolwentów.

Kandydaci, którzy wybiorą kierunek Ochrona Środowiska, oferowany przez Instytut Politechniczny będą mogli wybrać jedną z dwóch nowych specjalności: monitoring i zarządzanie środowiskiem lub technologie stosowane w ochronie środowiska.
      
       Ten pierwszy umożliwi studentom zdobycie wszechstronnej wiedzy nie tylko z zakresu ochrony środowiska, ale również z działalności inwestycyjnej, czy znajomości zagrożeń cywilizacyjnych ekosystemów. Poznają oni aspekty ekonomiczne, społeczne i etyczne zarządzania środowiskiem, wykształcą się w zakresie kontroli jakości środowiska, poznają prawo ochrony środowiska. Uzyskana wiedza i zdobyte doświadczenie podczas praktyk studenckich pozwolą absolwentom na podjęcie pracy w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, poprzez specjalistyczne laboratoria analityczne, biura ocen i ekspertyz środowiskowych, jednostek edukacyjnych, aż do komórek ochrony środowiska w przedsiębiorstwach i biurach.
      
       Z kolei absolwenci specjalności technologie stosowane w ochronie środowiska podejmą pracę, jako projektanci lub eksploatatorzy obiektów i urządzeń wykorzystywanych w ochronie środowiska, pracownicy laboratoriów badawczych lub kontrolnych, pracownicy komórek zajmujących się problematyką ochrony środowiska w przedsiębiorstwach lub urzędach administracji samorządowej i państwowej w zakresie gospodarki komunalnej.
      
       Ofertę Instytutu Ekonomicznego w nowym roku akademickim wzbogacą specjalności: przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia oraz ekonomika procesów logistycznych.
      
       Pierwsza specjalność skierowana jest do osób, które po studiach myślą o podjęciu pracy w służbach mundurowych, jak również w służbach organizacji ochrony firm i instytucji. Kandydaci, którzy wybiorą tę specjalizację w trakcie studiów nabędą umiejętności stosowania technik interwencji, prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych, usług ochrony mienia, czy też wywiadu gospodarczego. Absolwent będzie ponadto przygotowany do ubiegania się o licencję detektywa oraz licencję pracownika ochrony I i II stopnia.

 

Specjalność ekonomika procesów logistycznych jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny logistyki. Eksperci ds. logistyki są poszukiwani w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, transportowych, doradczych oraz w jednostkach administracji publicznej odpowiedzialnych za procesy logistyczne oraz w firmach doradczych i certyfikujących. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie zarządza się przepływem towarów. Absolwenci tej specjalności zdobędą między innymi umiejętność analizy i oceny ekonomicznych procesów logistycznych, opracowania strategii łańcuchów dostaw, wdrażania innowacji logistycznych, użytkowania systemów informatycznych w działalności logistycznej czy zarządzania relacjami z dostawcami i odbiorcami.
      
       Dobrą informację mamy również dla humanistów. Instytut Pedagogiczno-Językowy dołączył do swojej szerokiej oferty edukacyjnej specjalnością - lingwistyka stosowana, wśród której student będzie mógł wybrać jedną z dwóch specjalizacji: tłumaczeniową lub komunikację w biznesie międzynarodowym. Dzięki ugruntowanej kompetencji lingwistycznej obejmującej dwa języki obce, absolwenci specjalności mogą znaleźć zatrudnienie w charakterze tłumacza oraz konsultanta w biurach tłumaczeniowych, urzędach administracji państwowej, samorządu terytorialnego oraz firmach utrzymujących kontakty międzynarodowe. Absolwenci specjalizacji komunikacja w biznesie zdobędą zatrudnianie w sektorze biznesu, turystyki, hotelarstwa, w biurach, administracji oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest teoretyczna wiedza o komunikacji oraz praktyczna znajomość języków obcych.
      
       Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpocznie się 1 czerwca 2014 r. Zachęcamy do zapoznania się z pełna ofertą kierunków studiów w PWSZ w Elblągu - www.pwsz.elblag.pl
      
      

-------------Reklama--------------

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl