UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Refleksy i refleksje

 
Elbląg, Refleksy i refleksje
fot. nadesłane

W najbliższy czwartek, 14 czerwca w Galerii Bonitas Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zostanie otwarta wystawa prac uczestników zajęć z pracowni szkła artystycznego i ceramiki w CSE Światowid.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace wykonane w technikach szkła stapianego czyli fusingu, witrażu Tiffaniego, mozaiki szklanej, a także malarstwa na szkle, oraz ceramiki i batiku. Są one efektem całorocznej pracy osób, które realizują swoje pasje, uczestnicząc w warsztatach artystycznych w Światowidzie.
       W ramach zajęć odbywają się różnorodne działania plastyczne. Praca ze szkłem to nie tylko witraże, ale także wykonywanie szklanej mozaiki, malowanie na szkle, a także technika fusingu, polegająca na kontrolowanym stapianiu tafli szkła w odpowiedniej temperaturze, która wymaga specjalistycznego pieca.
       - Materiał twórczy stanowią często niepotrzebne szyby, kolorowe butelki - to taki artystyczny recykling, nadajemy starym przedmiotom nowe znaczenie, a stworzone prace są oryginalne – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE Światowid. - Zapraszamy nie tylko do oglądania wystawy, ale także do zakupu prac.
       Autorami prac, które zostaną pokazane na wystawie są uczestnicy sekcji, działających w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, ale każdy z nich ma swoją specjalizację. Na wystawie będzie można zobaczyć malarstwo na szkle autorstwa: Joanny Wachowicz, Danuty Świątek, Aurelii Stołowskiej i Haliny Gnat. Anna Nowak tworzyła postaci małych dzieci w ceramice. Marii Szczepańskiej, Zofii Pater, Annie Komorowskiej i Agnieszce Miernik zawdzięczamy cykl batików. Z kolei Gabriela Bortnik, Irena Michalska, Dorota Kłos i Barbara Krajnik pokażą kompozycje z witrażu. Charakterystyczne są również prace: Teresy Chądzyńskiej, która specjalizuje się w wytapianiu pater, Sabiny Gadzały, która stworzyła cykl szklanych drzewek i postaci oraz Jana Piotrowskiego, który tworzy instrumenty ceramiczne. Ewa Miros, Grażyna Kopańska i Jolanta Urbańska pokażą kompozycje ceramiczne, Elżbieta Paczkowska i Anna Dziadosz postaci kobiet, a Anna Karatkiewicz ceramiczne postaci aniołów. Na wystawie będzie także można oglądać prace ceramiczne dzieci i młodzieży: Antoniny Wójkowskiej, Emilii Konopko, Marii Morawskiej, Kamili Rogali oraz Darii Zaborowskiej.
      
       Wystawa „Refleksy i refleksje” w Galerii Bonitas Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Lotniczej. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 14 czerwca o godz. 17. Wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama