UWAGA!

W Elblągu powstała Rada Społeczno-Gospodarcza

 
Elbląg, W Elblągu powstała Rada Społeczno-Gospodarcza
fot. nadesłana

25 kwietnia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej utworzonej przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną.

Głównym celem Rady jest nawiązanie współpracy pomiędzy biznesem, lokalną administracją samorządową a nauką poprzez wymianę wiedzy. Współpraca będzie głównie opierała się na pozyskiwaniu informacji od przedsiębiorców i pracowników samorządowych oraz pracowników reprezentujących otoczenie biznesu w zakresie ich potrzeb, oczekiwań i wymagań, zasięganie opinii w sprawie programów kształcenia i tworzenia nowych specjalności oraz kierunków uwzględniających potrzeby lokalnej gospodarki. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa powstała w Elblągu skupiająca tak różne środowiska.
       - Pierwsze spotkanie rady potwierdziło zasadność jej powołania – podkreśla dr Izabela Seredocha, prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych EUH-E. -Dyskusja wokół współczesnych problemów społeczno-gospodarczych rozpatrywanych w wymiarze lokalnym i globalnym była merytoryczna i inspirująca. Dała podstawy do pierwszych pomysłów badawczych, które możemy wspólnie zrealizować. Za szczególnie cenne uważam uwagi dotyczące programów kształcenia w ramach oferowanych przez nasz wydział kierunków, sformułowane przez pryzmat oczekiwań pracodawców z sektora biznesu i sektora publicznego. Pozwolą nam one modyfikować efekty kształcenia i dostosowywać je do zmian zachodzących w przestrzeni społeczno-gospodarczej.
       Rada zrzesza osoby reprezentujące sektor publiczny i sektor biznesu, działające w życiu społecznym i gospodarczym regionu. Ma charakter otwarty, prestiżowy oraz honorowy zarówno dla uczelni, jak i jej członków.
       Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się 25 kwietnia i przewodniczył mu rektor EUH-E prof. Zdzisław Dubiella.
      
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama