UWAGA!

Włóczybuty w akcji

Elbląg, Włóczybuty w akcji
Fot. nadesłane.

W nocy z 28/29 marca odbyły się już XIX Bielikowe Harce Orientacyjne. Organizatorem marszów na orientację jest druh mgr Janusz Światkowski - opiekun sekcji turystycznej AZS PWSZ.

Marsze odbywają się dwa razy w roku, w marcu i w listopadzie. Zawody są imprezą otwartą dla wszystkich mieszkańców Elbląga i nie tylko. Najliczniej uczestniczą w niej elbląscy harcerze oraz studenci i absolwenci PWSZ.
     Tej wiosny trasa liczyła około 12 kilometrów i trzeba było odnaleźć aż 14 punktów kontrolnych. Drużyny miały na to 6 godzin. Nocne ciemności, przy obfitych opadach deszczu, pokonywało 55 osób. To chyba jedyna, tak liczna grupa entuzjastów, która zdobyła, się w całym naszym kraju, na taki wyczyn. Przed rozpoczęciem zawodów druh tradycyjnie wręczył puchary zwycięzcom jesiennych, XVIII Bielikowych Harców Orientacyjnych. Byli to: student II roku informatyki PWSZ w Elblągu - Zdzisław Chojnacki oraz absolwenci uczelni - mgr Marcin Kietliński oraz Marcin Żak.

 


     - Pierwszy patrol wyruszył na trasę o godzinie 19.30 z miejscowości Jankowo, koło Świętego Gaju. Następne drużyny startowały co 3 minuty. Ostatnia drużyna, całkowicie przemoknięta, dotarła na metę w Stankowie o godzinie 2.49 w niedzielę. Zwycięzcami „Wojtka", bo tak nazywał się ten marsz, zostali: Agnieszka Songin, Mariusz Wąsicki (absolwent PWSZ Elbląg) oraz pracownik uczelni - Krzysztof Wierzbicki – opowiada Janusz Światkowski.
     Więcej informacji na temat działalności „Włóczybutów” można znaleźć na stronie: www.turystyka.pwsz.elblag.pl .

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama