UWAGA!

Adam Nocoń odchodzi z Olimpii

 Elbląg, Adam Nocoń, były trener już trener Olimpii
Adam Nocoń, były trener już trener Olimpii (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Olimpia Elbląg rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z trenerem pierwszego zespołu Adamem Noconiem. Tymczasowo zastąpi go Dariusz Kaczmarczyk, dotychczasowy drugi trener. 

- Nadszedł czas pożegnania i zakończenia mojej pracy w Klubie. Był to okres ciężkiej, ale satysfakcjonującej i emocjonującej pracy. Obejmując zespół na ostatnim miejscu w tabeli postawiono przede mną zadanie utrzymania drużyny na szczeblu 2. Ligi.  Cel ten został osiągnięty. Niestety w obecnym sezonie nie będzie mi dane dokończyć walki o awans do 1. Ligi, pozostawiając zespół na miejscu barażowym. Przepracowany okres dwóch sezonów przyniósł mi wiele satysfakcji. Szczególne podziękowania pragnę skierować do mojego zespołu. Praca z taką drużyną była dla mnie zaszczytem. Doceniam zaangażowanie wszystkich zawodników, ich waleczność, profesjonalizm, charyzmę i dążenie do celu, mimo wielu przeciwności, z którymi boryka się Klub. Z tego miejsca chciałbym także podziękować moim kolegom ze sztabu, kibicom, którzy dopingowali nas nawet w najbardziej oddalonych od Elbląga miejscach, a także wszystkim pracownikom zaangażowanym w życie Klubu. Przykro mi, że kończę tę przygodę w nierozstrzygniętym momencie walki o awans. Włożyłem wiele serca i zaangażowania, aby doprowadzić zespół na tak wysokie miejsce. Dziękuję za współpracę i życzę powodzenia. Adam Nocoń. - to słowa byłego już pierwszego szkoleniowca Olimpii opublikowanie dziś (16 czerwca) na stronie internetowej ZKS Olimpia.

Zarówno z prezesem klubu Pawłem Guminiakiem jak i Panem Trenerem Adamem Noconiem nie udało się nam skontaktować. O przyczynach zwolnienia możemy tylko dywagować. Adam Nocoń nigdy nie ukrywał, że nadrzędnym jego celem jest wynik sportowy. I tę wizję konsekwentnie realizował nie oglądając się na cele poboczne: wprowadzanie młodzieży, pieniądze z Pro Junior System itp. Olimpię zostawił na 5. miejscu z realnymi szansami na awans do baraży, a w barażach mogło zdarzyć się wszystko.

W środowym liście otwartym zarządu padają znamienne słowa: „W przypadku niemożliwości zapewnienia finansowania przedłużenia kontraktów i zniwelowania zadłużenia wynikającego ze zmniejszenia się dochodów Klubu, Zarząd pozostawi kilku zawodników, uzupełni skład młodzieżą i dokończy rozgrywki walcząc o jak najwyższą premię z systemu PJS, aby móc ze spokojem przygotowywać się do rozgrywek 2. ligi w sezonie 2020/21. To są trzy drogi, a która zostanie z nich wybrana okaże się w poniedziałek 15 czerwca.”

Decyzja zapadła we wtorek. Zwolnienie trenera prowokuje pytania czy wkrótce będziemy mieli sytuację z odejściem zawodników z pierwszego składu. Kolejne pytanie: czy w kolejnych meczach tymczasowy trener Olimpii Dariusz Kaczmarczyk wystawi większą liczbę młodzieżowców, którzy będą zdobywać punkty w PJS? Zarząd poinformował wcześniej, że w budżecie klubu jest zapisane 300 tys. zł tytułem premii za grę młodzieżowców.

Adam Nocoń do Olimpii przyszedł 27 września 2018 r w roli strażaka. Miał dokonać cudu – utrzymać w II lidze zespół, który wówczas miał na koncie 2 zwycięstwa i 7 porażek. „Cuda robię od zaraz, na rzeczy niemożliwe trzeba trochę zaczekać” - tak niestety nie powiedział, ale zespół utrzymał. Emocji związanych z 19 maja 2019 r. w Toruniu nie zapomni nikt.

Jako szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich Adam Nocoń poprowadził swój zespół w 51 meczach. W zeszłym sezonie utrzymał II ligę w Elblągu, w tym sezonie z bardzo wąską kadrą „wykręcił” wynik, którego mało kto się spodziewał.

Olimpijski Twitter zasypała lawina komentarzy. Nic dziwnego. Opublikujemy tylko tweet Adama Delimata z kanału „Łączy nas piłka”: „Olimpia Elbląg miała dobrego trenera... i się go pozbyła. Nie mam wątpliwości, że szybko znajdzie się klub, który chętnie z usług Adama Noconia skorzysta.”

 

PS. Dziękuję Panie Trenerze

 

Aktualizacja z godz. 18.40

Już po publikacji tekstu na stronie udało się nam skontaktować z prezesem Olimpii Pawłem Guminiakiem, którego zapytaliśmy o przyczyny rozstania się z trenerem.

- Trener chciał walczyć o awans, my musimy patrzeć na finanse klubu. Jedną z podstawowych kwestii, co do których nie doszliśmy do porozumienia była kwestia młodzieżowców. Uważam, że powinniśmy grać większą liczbą młodzieżowców, liczę na to, że mieszanka doświadczenia z młodością sprawi kilka niespodzianek w tej lidze. Nie zakładam scenariusza, że spadniemy z II ligi. W tym momencie rozpoczęliśmy budowę drużyny na nowy sezon. Propozycję przedłużenia kontraktów złożymy zawodnikom, ale jeżeli ktoś będzie chciał grać gdzie indziej, to nie będziemy go zatrzymywać. Szukamy nowego trenera, który w tym sezonie przyjrzy się piłkarzom, zdecyduje kto może zostać, a kto nie. Być może Polski Związek Piłki Nożnej pozwoli Dariuszowi Kaczmarczykowi poprowadzić drużynę do końca sezonu - powiedział Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo. Teraz ministranci chwalacy go po kazdym meczu moga sobie niedlugo kupic bilet na 4 lige. Noconiowi powinni pomnik postawic na A8 za to co zrobil w tamtym i w tym sezonie. Te miasto zawsze bedzie skazane na za.. pilkarskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  120
  2
  robi(2020-06-16)
 • Wielkie podziękowania za pracę trenerze. Bardzo wielka szkoda, że nie pozwolono Panu powalczyć o awans.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  128
  0
  KibicKibicowKiboli(2020-06-16)
 • Panie Adamie bardzo dziękuję za kawał dobrej pracy którą wykonał Pan wraz z zawodnikami dla naszego klubu. Zawsze ZKS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  120
  1
  kibic8(2020-06-16)
 • Sygnał: nie ma miejsca w Elblągu dla fachowca, z ambicją, który zna się na robocie i chce rozwoju. Tu ma być zaścianek całe życie, 3 liga max. Pierwszy towarzycho wyjaśnił Arteniuk, to też go pogonili. Zero ambicji. Zero!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  103
  3
  Błazenada(2020-06-16)
 • I tyle w temacie Hashtagi: #Olimpia
 • Czyli Nocoń chciał awansu, a proboszcz stagnacji i nakazał obniżkę formy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  111
  2
  Yhhhh(2020-06-16)
 • To jakby mi wisieli w pracy za 4 miesiące tez bym uciekał. Dyplomatycznie zrobił za porozumieniem stron.
 • Guminiak obserwując co robisz od odpuszczenia walki o awans już za trenera Borosa i graniem tymi "biednymi"juniorami i teraz to powtarzając, masz świadomość, że nie przyjdzie do naszego klubu pół zawodnika czy trenera???jak jeszcze w tym sezonie się utrzymamy to w następnym mamy spadek na 100%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  71
  4
  A.Boczek(2020-06-16)
 • Macie swojego prezesa. Dla niego tylko kasa się liczy z Komercyjnej Akademia którą sobie wymyślił razem z tym ministrantem kordynatorem i zatrudniając animatorów piłki nożnej dla których liczy się tylko kasa że skladek rodziców. Porobili dyplomy Uefa i myślą że są super trenerami ksiądz powinien zatrudniać byłych pilkarzy z doświadczenie pilkarskim na trenerów którzy przekażą młodym adepta piłki nożnej cale swoje doswiadczenie które zdobyli na boiskach piłkarskich A nie na kursach. I dlatego Olimpia nie wyszkolila do tej pory żadnego pilkarza choćby na poziomie ekstraklasy. Zenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  6
  Adam trener(2020-06-16)
 • masakra, co wy sobie myślicie ? są umowy z trenerem są umowy ze sponsorami itp. dziwie się ze mamy parę wielkich firm w naszym mieście i nasz klub z wieloletnimi tradycjami oznajmia ze nie ma pieniędzy. Gdybyście pracowali w firmie która ledwo zipie i mielibyście rodzinę do wyżywienia na bank szukalibyście innej roboty!Takie moje zdanie do WIERNYCH KIBICÓW nas wszystkich. Pamiętajmy o naszych pokoleniach na OLIMPIĘ mój OJCIEC mnie zaprowadził i nie żałowałem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  14
  pit stop(2020-06-16)
 • Od jutra trener miał wystawiać juniorów. Nocoń kategorycznie odmówił i powiedział że nie po to chłopaki co mecz gryzą trawę żeby teraz to zaprzepaśćić. I wtedy PREZES zwolnił trenera. ZWOLNIŁ. Porozumienie stron to dobra wola trenera. Chłopaki są załamani. To koniec. Jutro prezes na kartce wystawia skład i taki ma grać. Większosc to nieograna młodzież. I tak do końca. Zascianek elbląski. Pośmiewisko na całą bo Polskę.
 • Bardzo szkoda ale Olimpia nie może się zadłużać! Klub jest jak fabryka nie me kasy to cięcia. Tak jest zdrowiej.
Reklama