UWAGA!

Co dalej z Olimpią?

 Elbląg, Paweł Guminiak (w środku), prezes Olimpii Elbląg opublikował list otwarty
Paweł Guminiak (w środku), prezes Olimpii Elbląg opublikował list otwarty

Liczymy na Was drodzy Sponsorzy, Samorządowcy oraz oddani Kibice Olimpii Elbląg - pisze zarząd ZKS Olimpii Elbląg w liście otwartym. Poniżej publikujemy treść listu.

Zarząd ZKS Olimpia Elbląg pragnie przedstawić sytuację naszego Klubu w przededniu ważnej i kluczowej decyzji Zarządu dotyczącej najbliższej przyszłości Olimpii Elbląg. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkim jest ciężko funkcjonować w tych trudnych czasach. Tym bardziej nam, którzy funkcjonujemy dzięki dobroci i finansowaniu przez Samorządy i Sponsorów. To praktycznie główny dochód, dzięki któremu może działać i rozwijać się Klub. W czasach epidemii postawieni jesteśmy przed bardzo trudną, ale kluczową i odpowiedzialną decyzją, jaką trzeba podjąć najpóźniej w najbliższy poniedziałek.


       W jaką stronę ma iść nasz Klub, aby mógł istnieć i się rozwijać?

Kilka słów o sytuacji naszego budżetu klubowego, który poważnie się zachwiał w związku z pandemią i trudną sytuacją Sponsorów oraz Samorządu lokalnego oraz wojewódzkiego. Rozumiemy tę sytuację i liczymy, że powrót do normalności w końcu nastąpi i nadal Olimpia Elbląg będzie mogła liczyć na dalsze wsparcie. Dziękuję wszystkim, którzy są przy Olimpii w tych trudnych czasach. Niestety kilku Sponsorów się wycofało lub zawiesiło sponsoring na czas pandemii. Niektórzy obniżyli swoją kwotę lub zostały zmniejszone dotacje samorządowe i niepodpisane umowy na promocję Samorządów ze względu na panującą pandemię. Dodatkowo w czasie sezonu zostały zmienione zasady Pro Junior System, który do naszego budżetu był wliczony i wnosił w granicach 300.000 zł. Sezon 2019/20 został przedłużony o kolejny miesiąc i biorąc pod uwagę konieczność wydłużania kontraktów wszystkim zawodnikom, sztabowi trenerskiemu, a także ponoszenie kosztów organizacji meczów domowych (w tym brak wpływów z biletów) i wyjazdowych w zaostrzonym rygorze – dziura budżetowa może sięgnąć 450.000 zł na koniec tego sezonu.

Dzięki ciężkiej pracy, wizji budowania konkretnego i stabilnego zespołu, a także wysiłkowi piłkarzy, trenerów, działaczy, wkładowi finansowemu Sponsorów i Samorządów doszliśmy do sukcesu sportowego, który trudno nam będzie bez większego dodatkowego wsparcia skonsumować. Musimy odpowiedzialnie podejść do sprawy: albo chcemy awansować i wspólnie znajdujemy środki, albo świadomie zadłużamy Klub, co może doprowadzić do upadłości, albo ograniczamy drastycznie koszty i szukamy wpływów z Pro Junior System. Z uwagi na terminy jesteśmy zmuszeni podjąć decyzje do poniedziałku 15 czerwca 2020r., by móc zrealizować konkretny kierunek.

 

Jakie są drogi i możliwości dla Olimpii?

1) Zarząd, Piłkarze, Trenerzy oraz Kibice mają ambicję i ogromną chęć walki o awans do 1. ligi. Jednak w pierwszym rzędzie Zarząd musi myśleć o aspekcie finansowym Klubu. Z tym zespołem sukces sportowy jest możliwy, co udowadniają ostanie mecze. W tym przypadku nie możemy liczyć już na żadne środki z PJS, aby umożliwić walkę o awans i utrzymanie w całości kadry potrzebne jest wparcie finansowe na poziomie 450.000 zł zagwarantowane przez Sponsorów oraz Samorządy. Musimy podjąć ostateczną decyzję, czy przedłużać kontakty wszystkim piłkarzom na lipiec i walczyć o najwyższe cele, czy też pozostawić tylko tych, których widzimy z nami w przyszłym sezonie. Oczywiście decyzja ta nie zagwarantuje awansu, ale daje możliwość walki o niego z perspektywą niezadłużenia Klubu.

2) Zadłużenie Klubu i wizja upadku z próbą pozostawienia obecnego składu trenersko – piłkarskiego oraz awansu do 1. ligi z nadzieją na profity od sponsora 1. ligi oraz praw telewizyjnych jest zbyt ryzykowna. My jako Zarząd nie możemy podjąć takiego ryzyka i musimy być odpowiedzialni za Klub, którym kierujemy.

3) W przypadku niemożliwości zapewnienia finansowania przedłużenia kontraktów i zniwelowania zadłużenia wynikającego ze zmniejszenia się dochodów Klubu, Zarząd pozostawi kilku zawodników, uzupełni skład młodzieżą i dokończy rozgrywki walcząc o jak najwyższą premię z systemu PJS, aby móc ze spokojem przygotowywać się do rozgrywek 2. ligi w sezonie 2020/21.

To są trzy drogi, a która zostanie z nich wybrana okaże się w poniedziałek 15 czerwca. Na pewno będzie to droga pozwalająca Olimpii dalej funkcjonować na poziomie centralnym.

Liczymy na Was drodzy Sponsorzy, Samorządowcy oraz oddani Kibice Olimpii Elbląg. Czynimy wiele starań, aby Klub mógł na bieżąco funkcjonować. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i dodatkowe środki wpływające chociażby przez zbiórkę na zrzutka.pl (tu szczególne podziękowania dla marki Specjal, która zwiększyła w tych trudnych czasach wsparcie na nasz Klub, oby to była inspiracja dla innych) czy inne darowizny na rzecz Klubu. Dziękujemy również Panu Prezydentowi, który zawsze był, jest i mamy nadzieje, że będzie z Olimpią, pomimo kryzysowych czasów. Zawsze możemy na Was liczyć. Za to, z całego Olimpijskiego serca, bardzo dziękujemy. Zjednoczmy się w walce dla naszego ukochanego Klubu.

Samorządy, Instytucje, Firmy, Osoby Prywatne, które chcą włączyć się w dzieło walki o awans proszone są do kontaktu z:

Paweł Guminiak (Prezes) – tel. 500 018 625

Maciej Romanowski (Szef Rady Sponsorów) – tel. 605 052 852

 

Wierzymy, że scenariusz walki o awans, przy jednoczesnym dalszym niezadłużaniu Klubu jest możliwy.

List ten publikujemy, by wszyscy, którym leży na sercu dobro Olimpii, mieli pełną świadomość i wiedzę o sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Klub oraz uwarunkowań, jakie muszą zaistnieć, aby nastąpił rozwój piłki nożnej i podjęcie walki o awans do 1. ligi.

 

BYŁO, BĘDZIE, JEST!
       ZAWSZE ZKS!

Zarząd ZKS Olimpia Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Radni miejscy powinni się zacząć wykazywać, gdzie Pan Robert Turlej ??
 • Drogi Prezesie i drogi Macieju ! Trzeba jak niegdyś Prezydent Gurzyński gdy chciał zapewnić Halberdzie kasę na kościół jeździł po firmach i agitował do wpłat. Trzeba udać się z pielgrzymką do elbląskich firm, Marszałka, Wojewody, zrobić zbiórką pieniędzy na mieście jak orkiestra Owsiaka dla kibiców, także w Ratuszu gdzie pracuje 2 x za duża pracowników z 2 x za wysokimi wynagrodzeniami, a także w wojsku, policji itp. "Szczęść Boże". .. górale odpowiadają. .. daj Boże (oczywiście dutki ). @Elbingerer
 • Teraz każdy, czyli kibice i sponsorzy a w szczególności zarząd niech walczą i zbierają pieniądze na awans. Mamy go na wyciągnięcie ręki. Taka sytuacja może się powtórzyć dopiero za kilka lat!!! 1 LIGA 1 LIGA OLIMPIA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  4
  KibolOE(2020-06-10)
 • jak patrze na te tabliczki sponsorów za plecami na tym zdjęciu to chyba by starczyło na extraklase chyba że to tapeta
 • Niech ksiądz z tacy da na olimpie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  22
  Wweryi(2020-06-10)
 • Od kilku lat mamy nowego dyrektora w browarze prosze porozmawiac z nim. Piwo zawsze wymaga reklamy. Olimpia to zywa reklama tego piwa od lat, - dyrektor czeka a nasi prezesi czekaja az on przyjdzie do nich. To Wasza rola chodzic po "koledzie"I zbierac kase na klub. kasa sama do Was nie przyjdzie.
 • Mamy mocną drużynę super trenera kasa musi się znaleźć Panie Prezydecie niech Pan wreszcie przejedzie się z prezesem po elbląskich firmach i namówi przedsiębiorców na sponsoring OE. To jest też Pana zadanie. Wspierać najpopularniejszy klub z Żuław. Każdy sponsor którego Pan namówi pomoże Olimpii i odciąży miejską kasę. Jest Pan prezydentem Elbląga myśle że trudno jest Panu odmówić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  7
  KolegaHuzara(2020-06-10)
 • Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle? A moze pewne osoby juz sie wypalily w tym klubie? To jak w szkolnej Radzie Rodzicow hehe, ciagle te same osoby ktora chca tam BYC, ale juz im sie nie chce nic robic. Dajcie szanse mlodym z nowymi pomyslami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  8
  czas na zmiany !(2020-06-10)
 • Przecież prezes dziękuję Specjalowi? To chyba był u dyrektora browaru chyba że jak piszesz kasa sama przyszła. Ps. Dobrze ze zarząd powiedział kawę na ławę
 • No właśnie. .. .i o to mam żal największy. Pandemia nie wybuchła wczoraj. Te działania należało podjąć trzy miesiące temu. Ale i tak lepiej teraz wcale. .Dobry krok. Rada Kibiców, która niebawem powstanie w pierwszej kolejności zajmie się zbieraniem podpisów pod petycją w sprawie Klubu, która to petycja zostanie skierowana jako list otwarty do Pań i Panów Posłów i Senatorów z naszego regionu. , Władz Miasta. : Prezydenta, Pań i Panów Radnych, Wojewody, Starosty. Dołożymy wszelkich starań aby pod petycją zebrać jak największą liczbę podpisów poparcia. Liczymy na to, że zbierzemy co najmniej 10 000 podpisów ale starać się będziemy o znacznie więcej. Te tysiące podpisów, które przekażemy władzom miasta i regionu, parlamentarzystom i radnym należało będzie potraktować jako głosy Państwa przyszłych wyborców. Mamy nadzieję, że Zarząd Klubu, piłkarze i kibice nie zostaną pozostawieni sami sobie.
 • Bardzo sluszna rada - jezdzic I agitowac, codziennie - az do poniedzialku czasu zostalo bardzo malo, chetnI I odwazni z dobrym bajerem proszeni sa o zglaszanie sie do prezesa w celu krotkiego przeszkolenia. Czasu naprawde zostsalo niewiele.
 • Z przykrością muszę stwierdzić, że dopóki nie będzie w Elblągu stadionu z prawdziwego zdarzenia nie będzie sponsora który by zainwestował w nasz klub.
Reklama