Co to był za mecz!

Elbląg, Co to był za mecz!
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Aż siedem bramek padło w wyjazdowym meczu Olimpii Elbląg w Siedlcach. Elblążanie prowadzeni przez nowego trenera Jacka Trzeciaka po emocjonującym spotkaniu przegrali 3:4, pokazując w drugiej połowie, że nie załamuje ich nawet wynik 0:3.

Takiego przebiegu meczu chyba nikt się nie spodziewał. Żółto-biało-niebiescy rozpoczęli grę z animuszem, czego potwierdzeniem były dwie szybko złapane żółte kartki – Klaudiusza Krasy i Michała Kiełtyki. Na ziemię szybko elblążan sprowadziła jednak bramka zdobyta w 9. minucie przez Ishmalea Baidoo. Piłkarz Pogoni najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem z główki umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku.

Elblążanie mogli wyrównać, ale w 32 minucie piłka po strzale głową Wojciecha Zyski skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły, w 40 minucie na ładny strzał spoza pola karnego zdecydował się Maciej Górski i było 0:2.

W 51. minucie było niestety już 0:3. Po niepewnej interwencji Bartosz Przybysza prowadzenie gospodarzy podwyższył Kamil Walków. Wydawało się, że jest już po meczu, ale wtedy do głosu doszli elblążanie. Sygnał do ataku dał wprowadzony na boisko z ławki Dawid Jabłoński, który w 58. minucie popisał się skutecznym strzałem z 20. metra. Kontaktowego gola dziesięć minut później po strzale głową dołożył Janusz Surdykowski i nadzieje elblążan na wywiezienie z Siedlec choćby punktu ponownie odżyły. Ambitnie grający żółto-biało-niebieski doprowadzili do remisu w 74 minusie, gdy Zyska strzałem po ziemi pokonał bramkarza Pogoni. Niestety, niedługo potem sędzia podyktował rzut karny za faul na Franciszku Wróblewskim. Jedenastkę pewnie wykorzystał Bartosz Brodziński.

Elblążanie próbowali ponownie doprowadzić do remisu, ale widać było, że pogoń za Pogonią kosztowała ich wiele sił. Przegrali 3:4, tym samym Pogoń przerwała pasmo niekorzystnych wyników z Olimpią, a elblążanie nie wydostali ze strefy spadkowej.

Trener Jacek Trzeciak nie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie zespołu do dzisiejszego spotkania. A już w sobotę elblążan czeka podobnie trudne zadanie. Na A8 podejmują Olimpię Grudziądz, którą Jacek Trzeciak prowadził w minionym sezonie.

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 4:3 (2:0)

1:0 – Baidoo (9 min), 2:0 – Górski (40 min), 3:0 – Walków (51 min), 3:1 – Jabłoński (58 min), 3:2 Surdykowski (68 min), 3:3 – Zyska (74 min), 4:3 – Brodziński (76 karny).

Olimpia: Przybysz - Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Kamiński, Krasa, Zyska (78 Poliński), Falon (46 Orest Tkaczuk), Bawolik (53 Jabłoński), Surdykowski.