Do końca po trzy punkty

Elbląg, Elblążanie zwycięstwo nad GKS Bełchatów zapewnili sobie w doliczonym czasie gry
Elblążanie zwycięstwo nad GKS Bełchatów zapewnili sobie w doliczonym czasie gry (fot. Michał Skroboszewski)

W pierwszej połowie meczu Olimpii Elbląg z GKS Bełchatów bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. W drugiej goście doszli do głosu i gola... zdobył Kamil Wenger z rzutu karnego. Brunatni wyrównali po kilku minutach. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Michał Czarny w doliczonym czasie gry. W pierwszej części spotkania kontuzji doznał bramkarz Olimpii Andrzej Witan. Olimpia Elbląg - GKS Bełchatów 2:1. Zobacz zdjęcia z meczu.

W porównaniu do dwóch poprzednich meczów trener Olimpii zrobił zmiany: w ataku od pierwszych minut zagrali Yan Senkevich i Szymon Stanisławski. Olimpijczycy od pierwszych minut ruszyli na bramkę rywala, piłkarze GKS Bełchatów zostali zmuszeni do obrony. Już w 2. minucie Szymon Stanisławski niecelnie strzelał z dystansu, sześć minut później po dośrodkowania z rzutu wolnego nie wykorzystał Joao Guilherme. Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu, ale żółto-biało-niebiescy nie potrafili przekuć przewagi w zdobycz bramkową. Pierwsze 30 minut można podsumować jednym zdaniem: Olimpijczycy grali w piłkę, a Brunatni usiłowali przeszkadzać w zdobyciu bramki.

W 33. minucie jedna z nielicznych interwencji Andrzeja Witana kończy się kontuzją. Bramkarz gospodarzy jeszcze kilka minut został na murawie, jednak konieczna była zmiana. W elbląskiej bramce zameldował się Paweł Rutkowski.

Na początku drugiej części meczu do głosu doszli goście i to oni powinni wygrywać 2:0. Najpierw w 51. minucie Adrian Bielka dostał piękne podanie z głębi pola, przed sobą miał tylko Pawła Rutkowskiego. Chwila zawahania, strzał... piłka mija bramkę gospodarzy. 10 minut później Dawid Flaszka trafił w słupek.

I za chwilę dużo szczęścia mają Brunatni, po tym jak Mikołaj Grzelak wybił piłkę z linii bramkowej. W 66. minucie Olimpijczycy przeprowadzali kolejną akcję ofensywną. Piotr Kurbiel podawał do Miłosza Kałahura, a ten w polu karnym był nieprzepisowo powstrzymywany przez obrońcę gości. Rzut karny, do piłki podszedł Kamil Wenger. Bramkarz rzucił się w jedną stronę, piłka poleciała w drugą, kapitan Olimpii zapisał na swoim koncie drugą bramkę w tym sezonie.

Krótko cieszyli się z prowadzenia gospodarze. Kika minut później Paweł Rutkowski wybronił strzał Mateusza Garncarczyka, ale wobec dobitki był już bezradny.

Bramkarz Olimpii miał w tym meczu kilka interwencji, w których zapobiegł utracie bramki. Olimpia też próbowała walczyć o komplet punktów. Gospodarze swój cel osiągnęli w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Cichym bohaterem był Łukasz Sarnowski, którego strzał Kewin Komar obronił. Piłka trafiła do Michała Czarnego, a ten dał gospodarzom cenne trzy punkty.

Kolejny mecz podopieczni Tomasza Grzegorczyka rozegrają w przyszłą niedzielę. W Stężycy zmierza się z Radunią – beniaminkiem, który na własnym terenie jeszcze w tym sezonie nie przegrał.

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 – Wenger (68. min., karny) – 1:1 – Garncarczyk (74. min.), 2:1 – Czarny (90+2 min.)

Olimpia: Witan (40' Rutkowski) – Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme, Sarnowski, Krasa, Senkevich (56' Winsztal), Kałahur, Krawczin(46' Kurbiel), Stanisławski (80' Bawolik)

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Olimpii Elbląg, na drugim GKS Bełchatów)

posiadanie piłki: 63 proc. : 37 proc.

strzały celne: 6:4

strzały niecelne 5:6

ataki: 92:60

niebezpieczne ataki: 67:38

rzuty karne 1:0 (wykorzystany)

rzuty rożne: 8:5

niebezpieczne rzuty wolne: 4:1