UWAGA!

Druga liga się ogranicza

 Elbląg, Piłkarzy Olimpii czeka obniżka kontraktów?
Piłkarzy Olimpii czeka obniżka kontraktów? (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

3,5 tys. zł  brutto – tyle ma wynosić maksymalne uposażenie piłkarzy występujących w II lidze. Obniżka ma obowiązywać do rozpoczęcia następnego sezonu. Taki apel do piłkarzy i trenerów grających na trzecim szczeblu rozgrywek wystosowało Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska.

Wzorem ekstraklasy i I ligi, dziś (30 marca) stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska wystosowała apel do piłkarzy i trenerów drugoligowych klubów z prośbą o obniżkę kontraktów.

- Powszechnie panująca epidemia, zmusza nas do podjęcia bardzo ciężkich decyzji dotyczących dalszego funkcjonowania Klubów. Wszyscy jesteśmy na dzisiaj niepewni co nam przyniosą kolejne miesiące. Zdajemy sobie sprawę, że nikt nie był przygotowany na paraliż rozgrywek piłkarskich co wiąże się z poważnymi stratami finansowymi. Brak możliwości rozgrywania meczów ligowych powoduje brak wpływów finansowych do Klubów, z tytułu umów sponsorskich, promocji Samorządów, czy też wpływów z tytułu zakupu biletów na mecze. Wstępne oszacowaliśmy straty wszystkich Klubów 2 ligi na poziomie 10 mln zł biorąc pod uwagę pierwsze półrocze 2020 r – możemy przeczytać w apelu zamieszczonym na profilu na Facebooku stowarzyszenia. Pod pismem podpisali się prezesi klubów.

Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska rekomenduje klubom czasowe ograniczenie wynagrodzeń o 50 proc. całkowitego uposażenia. Obniżka ma obowiązywać do rozpoczęcia nowego sezonu 2020/21. Data wznowienia rozgrywek nie jest jeszcze znana.

Podobnie jak w przypadku Ekstraklasy i I ligi, i w tym przypadku ustalono maksymalną kwotę wynagrodzenia. Na trzecim szczeblu rozgrywek rekomendowane maksymalne uposażenie wyniesie 3,5 tys. zł brutto. Przypomnijmy: ekstraklasa zarekomendowała maksymalne wynagrodzenie na poziomie 10 tys. zł, I liga – odpowiednio 4 tys. zł.

Jak to wygląda w przypadku Olimpii?

- Będziemy rozmawiać z piłkarzami. Tu nie chodzi tylko obniżkę pieniędzy, które otrzymują piłkarze na konto. Chcemy zejść też z takich kosztów jak np. wynajem mieszkań, które w kilku przypadkach stoją puste, gdyż ich użytkownicy wrócili do swojego stałego miejsca zamieszkania – wyjaśnia Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

 

Przypominamy również o trwających zbiórkach na pierwszy zespół Olimpii i na Akademię Olimpii.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "wynajem mieszkań, które w kilku przypadkach stoją puste, gdyż ich użytkownicy wrócili do swojego stałego miejsca zamieszkania" A co jak rozgrywki rusza w maju? gdzie CI zawodnicy będą mieszkać? Pod mostem? Sezon jest zawieszony a nie zakonczony.
 • Czyli trzeba zrobić następną zrzutke na pensje i mieszkania dla pilkarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Gość 123(2020-03-30)
 • Skończyć z patologią jaką jest finansowanie klubów (nie tylko piłkarskich)przez samorządy!
 • Ciekawe ilu zawodników bez problemów obniży swoje wynagrodzenia. Jestem ciekaw i mam nadzieję, że otrzymamy taką informację od Zarządu
 • No to II liga będzie, ale amatorska
 • Jak maja obniżyć pensje jak Klub zalega jeszcze za poprzedni rok. Dodatkowo Boniek wydluzył mozliwosc "nie placenia "do 4 miesiecy. 3500 brutto to 2550 netto. Przezyj ktos za 2550 prezez 4 miesiace i oplacaj mieszkanie
 • za 3500 brutto to on nawet korasków nie założy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  siesta777(2020-03-31)
 • kpiną jest to, że prezesunio już od kilku ładnych miesięcy im zalegał z wypłatami - to o czym tu mówimy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  siesta777(2020-03-31)
 • Nie bedzie sianka nie bedzie kopanka
 • Sorry ale kogoś tu grubo porąbało. Obiektywnie za te pieniądze przyjdą grać emeryci piłkarscy po godzinach. Zbiorą się na zgranie treningowe raz w tygodniu, ddni meczowe w soboty / niedziele i mamy grajków. Można ich nie lubić tych piłkarzy za lans, wrzucać od gwiazdeczek ale 3,5 brutto to jakiś ochłap za bycie sportowcem zawodowym.
 • Genialne. 3,5 brutto najlepiej zaorać piłkarzy równo z ziemią. Tylko wzór Ekstraklasy pokazuje, z 40tys dla zawodnika miesięcznie obniżka kontraktu na 20tys to realny oddech dla klubu. Ktoś kto kopie za 20tys i jeździ Porsche nagle obudzi się z pensją 10tys. Boniek mówi o 50% obniżce. Więc niech nastanie równość. 6tys w I lidze i 9tys BRUTTO w Ekstraklasie.
 • To zaczną żyć z ustawek handlując meczami. Piłkarski poker cdn.
Reklama