Nareszcie!

Elbląg, Nareszcie!

Olimpia Elbląg wygrała w dzisiejszym meczu z rezerwami Lecha Poznań. W drugiej połowie meczu podopieczni Tomasza Grzegorczyka dwukrotnie pokonali bramkarza rywali i zgarnęli trzy punkty. Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Michał Czarny i Miłosz Kałahur. Lech II Poznań - Olimpia Elbląg 0:2.

Trwa rotacja na pozycji młodzieżowca w Olimpii Elbląg. W meczu z rezerwami Lecha do bramki wrócił Mateusz Dudek. A to oznacza „odblokowanie” jednej pozycji młodzieżowca w polu. Drugim młodzieżowcem w żółto-biało-niebieskich barwach był pomocnik Marcin Czernis.

Pytanie, które przed meczem zadawali sobie kibice elbląskiego klubu brzmiało: Czy to jest ten dzień? Czy dziś Olimpia podniesie z murawy trzy punkty?

Na początku spotkania rzucała się w oczy dobra postawa elbląskiego bloku obronnego, który skutecznie blokował poważniejsze próby lechitów w ofensywie. Twarda gra w obronie miała jednak swoje kartkowe konsekwencje: jeszcze w pierwszej połowie żółte kartoniki obejrzeli Adrian Piekarski, Michał Czarny i Kamil Wenger. Po 30 minutach trener Olimpii Tomasz Grzegorczyk musiał dokonać pierwszej zmiany. Kontuzjowanego Szymona Stanisławskiego zmienił Piotr Kurbiel.

W drugiej części spotkania goście nadal umiejętne bronili się przed atakami przyjezdnych. W 61. minucie na murawie pojawił się debiutujący w Olimpii Ukrainiec Denys Ostrovskyi, który zmienił Yana Senkevicha. Olimpijczycy szukali swoich szans w szybkich atakach. I nadeszła ta chwila... 72. minuta spotkania. Rzut wolny z okolicy 17 metrów. Wrzutka w pole karne, pierwszy strzał bramkarz rezerw Lecha Bartosz Mrozek broni. Po chwili musi jednak skapitulować po golu Michała Czarnego. Kilka minut później groźnie strzelał Denys Ostrovskyi ,ale jego strzał bramkarz gospodarzy obronił, dobitka Miłosza Kałahura minęła bramkę.

Zdobyty gol napędził Olimpijczyków. W 86. minucie Miłosz Kałahur pięknym strzałem podwyższył prowadzenie żółto-biało-niebieskich. I tym samym Olimpijczycy do Elbląga wracają w dobrych humorach.

Za tydzień w Elblągu Olimpia podejmie Wisłę Puławy.

Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 – Czarny (72. min.), 0:2 - Kałahur (86. min.)

Olimpia: Dudek – Kałahur, Wenger, Czarny, Piekarski, Guilherme, Senkevivh (61' Ostrovskyi), Czernis, Krawczun, Stanisławski (31' Kurbiel), Bawolik (90' Winsztal)