Nie ma goli, nie ma punktów

Elbląg, Nie ma goli, nie ma punktów

W pierwszej połowie sobotniego meczu Olimpii Elbląg z Radunią Stężyca gospodarze prowadzili grę, dużo dłużej niż rywale posiadali piłkę. Przewagi nie zdołali udokumentować golami, a to zemściło się w drugiej części spotkania. To goście zdobyli gola na wagę trzech punktów. Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 0:1. Zobacz zdjęcia.

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu podopiecznych Przemysława Gomułki. Stosunkowo często używam tego zdania, ale dziś... - Gratuluję dziś drużynie ze Stężycy i na tym zakończę, bo jakbym miał powiedzieć to, co myślę, to nie będzie to dobre ani dla mnie, ani dla osób które tutaj siedzą - powiedział Przemysław Gomułka, trener Olimpii na pomeczowej konferencji prasowej.

Obie drużyny miały plan na ten mecz. Tylko bardziej skuteczni w jego realizacji byli goście, którzy w pierwszej części spotkania ograniczali się do obrony. Statystyki posiadania piłki w pierwszej połowie: 72 proc.do 28 proc. na korzyść gospodarzy. Tylko, że statystycznie przełożyło się to tylko na dwa celne strzały żółto-biało-niebieskich (goście zero). Najlepszą sytuacje elblążanie stworzyli sobie w 14. minucie. Dośrodkowanie Kacpra Filipczyka, Maciej Famulak przedłuża, Adam Żak strzela głową.... Kacper Tułowiecki broni. Goście najbliżej bramki byli w 44. minucie: Tomasz Dejewski posłał ładną piłkę do Wojciecha Łuczaka, ten chybił z kilku metrów.

W drugiej części spotkania wiadomo było, że coś się musi zmienić w grze obydwu zespołów, jeżeli chcą myśleć o zwycięstwie. W 47. minucie kilkudziesięciometrowy rajd Macieja Famulaka zakończył się celnym strzałem obronionym przez bramkarza gości. Można opisywać kolejne próby elblążan, ale ostatecznie to goście cieszyli się z bramki. W 67. minucie dośrodkowanie Adama Płotki wykorzystał Mateusz Kuzimski. Olimpijczycy nie potrafili doprowadzić do bardziej korzystnego rezultatu i sobotnie spotkanie kończą bez zdobyczy punktowej.

W następnej kolejce na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Zagłębia Lubin. Po meczu elbląski klub poinformował o wypożyczeniu ze Stali Mielec 21-letniego pomocnika Krystiana Kardysia. Nowy Olimpijczyk rundę wiosenną spędził w trzecioligowych Czarnych Połaniec, gdzie strzelił 8 bramek. W rundzie jesiennej uzbierał 59 minut w trzech meczach w ekstraklasie w Stali Mielec.

Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 - Kuzimski (67. min.)

Olimpia: Witan - Jakubczyk (59‘ Bartoś), Kuczałek, Sarnowski, Szczudliński, Filipczyk (65‘ Yatsenko), Stefaniak, Spychała (59‘ Łabecki), Jóźwicki (59‘ Senkevich), Famulak (72‘ Sangowski), Żak