UWAGA!

Nowy szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich

 Elbląg, Tomasz Grzegorczyk był trenerem Błękitnych Stargard
Tomasz Grzegorczyk był trenerem Błękitnych Stargard (fot. Olimpia Elbląg)

Tomasz Grzegorczyk poprowadzi Olimpię Elbląg w sezonie 2021/22. Nowy trener żółto-biało-niebieskich w ubiegłym sezonie pracował w Błękitnych Stargard.

Olimpia Elbląg to dopiero drugi klub Tomasza Grzegorczyka w Polsce. W ubiegłym sezonie nowy szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich był trenerem Błękitnych Stargard. Tomasz Grzegorczyk w sierpniu 2020 r. zastąpił Adama Topolskiego, który z przyczyn zdrowotnych zrobił sobie przerwę. Po 19 meczach ubiegłego sezonu Błękitni mieli 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 11 porażek; punkt nad strefą spadkową) i postanowili rozstać się ze swoim szkoleniowcem.

Wcześniej Tomasz Grzegorczyk jako trener pracował w Niemczech, gdzie m.in. wprowadził FC Greif Torgelow do Regionalligi (piąty poziom rozgrywek). Przed powrotem do Polski był pierwszym trenerem TSG Neusterlitz (niższe ligi niemieckie).

Tomasz Grzegorczyk ma 40 lat. Jest wychowankiem Błękitnych Stargard, ale dość wcześnie wyjechał do Niemiec i w klubach (SG Sonnenhof Großaspach, Lüneburger SK oraz FC Greif Torgelow) tego kraju grał w piłkę. Wyjątkiem był epizod w irlandzkiej Premier League.

Nowy trener Olimpii jest w trakcie kursu na licencję UEFA PRO.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama