Pora wrócić na murawę

Elbląg, Pora wrócić na murawę

W sobotę (25 lutego) meczem z KKS Kalisz piłkarze Olimpii Elbląg rozpoczną rundę wiosenną II ligi. Zapraszamy na krótkie podsumowanie zimowej przerwy w rozgrywkach.

Rundę jesienną piłkarze Olimpii Elbląg zakończyli 12 listopada remisem 1:1 na własnym boisku z Motorem Lublin. Na przerwę zimową zeszli z dorobkiem 32 punktów, na który złożyły się: 8 zwycięstw, 8 remisów i 3 porażki. Bilans bramkowy: 30-21.

Tak długa przerwa nie oznaczała długich urlopów. W grudniu Olimpijczycy mieli dwutygodniowe zgrupowanie w Elblągu, podczas którego rozegrali trzy sparingi. Właściwe przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli na początku stycznia.

Na wiosnę w żółto-biało-niebieskich barwach nie zobaczymy już: Kamila Wengera, Konrada Gutowskiego, Sebastiana Milanowskiego, Łukasza Turzynieckiego i Dawida Wojtyrę. W przerwie zimowej klub podpisał kontrakty z następującymi piłkarzami: Mariuszem Gabrychem (z Sandecji Nowy Sącz), Kacprem Jóźwickim (z MKS Kluczbork), Kacprem Szczudlińskim (z Pogoni Grodzisk Mazowiecki). Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że minuty na boisku dostaną też wyróżniający się zawodnicy czwartoligowych rezerw.

W trakcie rundy wiosennej Olimpijczycy rozegrają 15 meczów, w tym 8 odbędzie się w Elblągu. Sprzedaż biletów i karnetów ruszy w najbliższy poniedziałek (27 lutego).

Wyniki meczów Olimpii Elbląg w zimowym okresie przygotowawczym:

vs Arka Gdynia 2:3 (Cetniewo) (Jóźwicki x2)

vs Sokół Ostróda 2:3 (Elbląg) (Branecki, Gabrych)

vs Jaguar Gdańsk 10:0 (Elbląg) (Jakubczyk, Famulak x2, Kozera x2, Senkevivh, samobójcza, Stasiak x2, Branecki)

vs Concordia Elbląg 5:0 (Elbląg) (Famulak x2, Senkevivh, Czernis, Wierzba)

vs Pogoń II Szczecin 0:3 (Elbląg)

vs Olimpia Grudziądz (0:2) (Świecie)

vs Warta Poznań (4:1) (Grodzisk Wlkp.) (Senkevich, Stefaniak, Branecki x2)