UWAGA!

Rywal zdemolowany. Juniorzy Olimpii w Lidze Makroregionalnej

 Elbląg, Rywal zdemolowany. Juniorzy Olimpii w Lidze Makroregionalnej
fot. Sebastian Malicki

Juniorzy Olimpii Elbląg nie mieli dziś litości dla rywali w drugim meczu barażowym o awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Podopieczni Przemysława Marusy na sztucznej murawie boiska przy ul. Skrzydlatej bramki zdobywali średnio co sześć minut.

Olimpijczycy przystępowali do meczu w dobrych nastrojach. W ubiegłym tygodniu pokonali w Lidzbarku Warmińskim tamtejszą Polonię 5:1 w pierwszym meczu barażowym o awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. Dziś na boisku przy ul. Skrzydlatej pozostało dopełnić formalności i nie dać sobie wydrzeć prawie pewnego awansu.

Tego, co jednak wydarzyło się na elbląskim boisku chyba nikt się nie spodziewał. Podopieczni Przemysława Marusy rozjechali rywali walcem. Już w 2. minucie strzelanie rozpoczął Marcel Prystupa, wykorzystując zamieszanie po stałym fragmencie gry. A potem... gole zdobywali już koledzy. Średnio jedna bramka padała co... sześć minut (nie licząc doliczonego czasu gry). Olimpijczycy aż 15 razy umieszczali piłkę w sieci: w tym raz z rzutu karnego. Z czterech bramek cieszyli się: Maciej Tobojka i Kacper Szostek, po dwie zdobyli Szymon Szopiński i Wojciech Stróżewskii, po jednej Adrian Czapliński, Wojciech Stróżewski i Marcel Prystupa.

  Elbląg, Rywal zdemolowany. Juniorzy Olimpii w Lidze Makroregionalnej
fot. Sebastian Malicki

I tym samym Olimpijczycy mogą przygotowywać się do wiosennych rozgrywek w grupie A Makroregionalnej Ligi Juniorów. Ich rywalami będą zespoły (z każdego województwa po dwa) z warmińsko - mazurskiego, podlaskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Rozgrywki rozpoczną się w marcu przyszłego roku.

Pewną ciekawostka jest fakt, że w rozgrywki A1 juniora są przeznaczone dla piłkarzy z rocznika 2004 i młodszych. Tymczasem trzonem drużyny Przemysława Marusy są chłopcy z rocznika 2006 wspierani przez starszych kolegów trenujących z czwartoligowymi rezerwami Olimpii Elbląg.

Wyniki zespołu mówią same za siebie: Olimpijczycy w sezonie jesiennym rozegrali dziewięć spotkań z czego wygrali osiem, tylko raz schodząc z boiska w roli pokonanych.

 

Olimpia Elbląg - Polonia Lidzbark Warmiński 15:0 (7:0)

Bramki: Tobojka 4, Szostek 4, Żebrowski 2, Szopiński 2, Stróżewski 1, Czapliński 1, Prystupa 1

 

Olimpia: Wysocki (60‘ Tylec) - Tomankiewicz, Kasprzykowski (60‘ Winiarczyk), Prystupa, Ruciński, Piróg (46‘ Tutaj), Sznajder (46‘ Szostek), Stróżewski (46‘ Groszyk), Czapliński (60‘ Wtórkowski), Żebrowski (46‘ Szopiński), Tobojka

 

Wszyscy zawodnicy Olimpii Elbląg, którzy występowali w meczach drużyny, która wywalczyła awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów: Adrian Czapliński, Bartłomiej Gorzycki, Wojciech Groszyk, Kacper Olesiński, Marcel Prystupa, Krystian Szczepański, Filip Sznajder, Maciej Tobojka, Dorian Tomankiewicz, Filip Tylec, Igor Winiarczyk, Alan Dziurdzia, Tymoteusz Giza, Jan Piróg, Wojciech Stróżewski, Szymon Szopiński, Igor Tutaj, Alan Jędrzejak, Michał Ruciński, Marcel Dębek, Kacper Szostek, Gracjan Wtórkowski, Michał Zabłocki, Kacper Łaszak, Rafał Fidurski, Kacper Chwesiuk, Dawid Panek, Filip Olbryś, Norbert Berdyczko, Konrad Żebrowski, Filip Kasprzykowski, Bartosz Leszczyński

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama