Zwycięskie rezerwy

Elbląg, Zwycięskie rezerwy

W meczu sąsiadów z tabeli rezerwy Olimpii Elbląg wygrały dziś z beniaminkiem IV ligi Romintą Gołdap.

Do dzisiejszego meczu IV ligi z Romintą Gołdap rezerwy Olimpii przystąpiły w silnym składzie. Trener gospodarzy Karol Przybyła mógł skorzystać z usług piłkarzy, którzy „łapią się“ do pierwszej drużyny żółto-biało-niebieskich. Na papierze można się było spodziewać zwycięstwa gospodarzy.

Przez pierwsze 30 minut obserwowaliśmy festiwal nieskuteczności w wykonaniu piłkarzy w białych strojach. Goście zostali zmuszeni do obrony, gospodarze... pokazywali, jak spudłować w doskonałej sytuacji. Gol dla rezerw wisiał w powietrzu. Worek z bramkami rozwiązał Sebastian Milanowski w 33. minucie. Kolejny atak drużyny gospodarzy, Olimpijczycy szukają sobie miejsca do strzału. Sebastian Milanowski dostaje piłkę i strzela „tak jakby od niechcenia“ czym trochę zaskakuje bramkarza rywali.

Tuż przed przerwą zrobiło się trochę gorąco pod bramką Łukasz Łęgowskiego, ale rywale nie potrafili wykorzystać szansy na doprowadzenie do remisu.

E drugiej połowie żółto-biało-niebiescy stosunkowo szybko wybili gościom myśl o zdobyczy punktowej. W 50. minucie spotkania Adrian Szantyr podwyższył prowadzenie gospodarzy wykorzystując podanie od Jakuba Braneckiego. A 10. minut później Oskar Kordykiewicz z bliska wpakował piłkę do bramki rywala i było 3:0.

Warto zwrócić uwagę na grę defensywną Olimpii. Dość napisać, że wracający po kontuzji bramkarz Olimpii Łukasz Łęgowski przez większą część meczu niewiele miał pracy. Duża część meczu toczyła się na połowie Rominty, z rzadka przekraczając linię środkową.

Ale gra się do końcowego gwizdka. W 85. minucie jeden z nielicznych kontrataków gości został uwieńczony gole honorowym. Na listę strzelców wpisał się Konrad Radzikowski.

Wznowienie gry i błyskawiczna odpowiedź żółto-biało-niebieskich. Szybki atak kończy Jan Piróg zdobyciem bramki. Kilka minut później sędzia kończy mecz.

W następnej kolejce podopieczni Karola Przybyły zmierzą się na wyjeździe z liderem IV ligi - GKS Wikielec.

Olimpia II Elbląg - Rominta Gołdap 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Milanowski (33. min.), 2:0 - Szantyr (50. min.), 3:0 - Kordykiewicz (60. min.), 3:1 - Radzikowski (85. min.), 4:1 - Piróg (90. min.)

Olimpia II Elbląg: Łęgowski - Kordykiewicz (83‘ Szopiński), Branecki (60‘ Żebrowski), Milanowski, Filipczyk, Kasprzykowski, Łąpieś, Łabecki (76‘ Kottlenga), Gutowski (60‘ Berdyczko), Szantyr (86‘ Leszczyński), Gorzycki (76‘ Piróg)