UWAGA!

Majówka spokojna i bezpieczna

Zbliżający się długi majowy weekend to czas wyjazdów. Aby pobyt na wypoczynku był spokojny i nic nie zakłóciło naszej harmonii, warto zastosować parę policyjnych rad związanych z zabezpieczeniem mieszkania czy samochodu. Policjanci radzą również, jak zachowywać się, by sama podróż była bezpieczna i przyjemna.

Mieszkanie
     Jeżeli wyjeżdżasz, poproś zaprzyjaźnionego sąsiada lub członka rodziny, aby zaopiekował się mieszkaniem i stwarzał pozory pobytu właściciela, np. otwierając okna na jakiś czas, włączając światło wieczorem. Pamiętajmy o tym, by na wycieraczce nie leżały gazetki reklamowe, gdyż stanowią one wyraźny znak dla złodzieja, że w mieszkaniu nie ma domowników. Pozamykaj wszystkie okna i drzwi. Jeżeli posiadasz rolety antywłamaniowe, pamiętaj o ich zamknięciu. Pamiętaj również o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem. Jeżeli jest to możliwe, odłącz bezpieczniki.
     Nikt nie mieszka sam. Policjanci apelują do tych sąsiadów, którzy pozostaną w miejscu zamieszkania. Zwróćcie uwagę na to, co dzieje się wokół was. Jeżeli stwierdziliście, że na klatce schodowej kręcą się obce osoby lub ktoś próbuje otwierać drzwi sąsiada, który wyjechał na weekend, dzwońcie na policję - numer 997, tel. kom. 112.
     
     Samochód
     Pamiętajmy o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy go zawsze w miejscach dobrze
     oświetlonych, blisko ulicy i w miejscach ogólnie dostępnych. Korzystajmy z parkingów strzeżonych. Sprawdźmy, czy pozamykaliśmy okna i zamknęliśmy drzwi. Włączmy autoalarm. Nie zostawiajmy w samochodzie, na widocznym miejscu, wartościowych przedmiotów typu telefon, radioodtwarzacz lub wartościowa odzież. To samo dotyczy pozostawiania w samochodzie na widocznym miejscu toreb z zakupami.
     
     Podróż
     Podczas podróży innym środkami komunikacji należy pamiętać o należytym zabezpieczeniu swojego bagażu. Nie pozostawiajcie go bez opieki. Bądźcie czujni, uważajcie na kieszonkowców.
     Nad bezpiecznym i spokojnym wypoczynkiem czuwać będą policjanci, również ci nieumundurowani poruszający się samochodami nieoznakowanymi.
     
     
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama