UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

OC to OC - nie przepłacaj

2016-08-16
14:48
 
OC to OC - nie przepłacaj

Ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej jest przymusowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych, które zostały zarejestrowane w naszym kraju. Na obligatoryjnej usłudze bynajmniej nie warto przepłacać – sprawdź, dlaczego należy kierować się ceną i jak płacić niskie składki na ubezpieczenie OC.

Jak działa OC
       Zakres ochrony ubezpieczeniowej i warunki, na jakich funkcjonuje obowiązkowa polisa OC, dokładnie określa ustawa. Precyzyjnie wskazuje ona mechanizmy działania tego ubezpieczenia, nadając mu sztywne ramy. Oznacza to, że jest identyczne dla każdego właściciela i pojazdu. Nie ma znaczenia, w jakiej firmie kupisz OC, jakie dodatkowe pakiety dobierzesz, w jaki sposób i w ilu ratach zapłacisz – ważne jest wyłącznie to, żebyś jako właściciel pojazdu zarejestrowanego w Polsce zawsze miał ważną polisę. Jeśli chodzi o kwestię ubezpieczenie OC a szkoda całkowita, to jest ona precyzyjnie dookreślona przez Rzecznika Ubezpieczonych. 
      
       Liczy się cena

       Jeżeli zakres ochrony ubezpieczeniowej jest zawsze taki sam, to nasuwa się logiczny wniosek, że przy wyborze oferty znaczenie ma jedynie cena. Skoro warunki są w każdym przypadku identyczne, to należy kierować się wyłącznie jak najniższymi kosztami składki na obowiązkową polisę. Zbić cenę jak najbardziej – taki cel powinien przyświecać każdemu właścicielowi szukającemu ubezpieczenia OC.
      
       Porównuj i wybieraj najtaniej
       Przy założeniu, że liczy się wyłącznie cena, nie pozostaje nic innego jak znaleźć najtańszą ofertę. W dobie powszechności Internetu nie stanowi to większego problemu – pomocne są narzędzia online, jak np. porównywarka OC najtaniejuagenta.pl. Aby za jej pomocą znaleźć ofertę najkorzystniejszą cenowo, należy tylko uzupełniać formularz z informacjami odnoszącymi się do Twojej osoby i do pojazdu, a po chwili wyświetli się lista posortowana pod względem ceny. Po kliknięciu na najtańszą ofertę porównywarka przekierowuje na stronę wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.
      
       Obniż koszty OC

       Hasło „nie przepłacaj” powinny do serca wziąć sobie młode osoby i kierowcy z małym lub zerowym doświadczeniem w prowadzeniu pojazdów, które są szczególnie mocno narażone na wysokie składki. Jako że nie ma sensu ich płacić, warto zrobić wszystko, żeby tego uniknąć. Najlepszą metodą jest dopisanie do dowodu i polisy osoby z pełnymi zniżkami ubezpieczeniowymi jako współwłaściciela. W ten sposób duże zwyżki młodego lub niedoświadczonego kierowcy „spotykają się” w środku z wysokimi zniżkami drugiej osoby widniejącej w dowodzie i na polisie, co obniża cenę OC nawet dwukrotnie w porównaniu z pierwotnymi wyliczeniami. Poza tym nie kupuj sportowego auta z dużym silnikiem, jeżeli zależy Ci na niskich kosztach ubezpieczenia.
      

      
--------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl