UWAGA!

Złodziej w szpitalu

Niezabezpieczone, pozostawiane często w widocznych miejscach wartościowe przedmioty są łatwą okazją dla tych, którzy szukają okazji do szybkiego zdobycia gotówki. Jak pokazują policyjne doświadczenia ofiarą kradzieży możemy stać się, nawet gdy przebywamy w... szpitalu.

- Będąc pacjentem szpitala bądź udając się tam na zabieg, pamiętajmy o tym, że to co posiadamy w danej chwili przy sobie, może stanowić łakomy kąsek dla osób zainteresowanych naszym mieniem - przypomina sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Jak się okazuje, to najczęściej nieletni pod pozorem odwiedzenia rodziny bądź znajomych „zaglądają” do szpitalnych sal. Ich łupem padają wtedy pozostawione zazwyczaj w widocznych miejscach telefony komórkowe, portfele, dokumenty czy też biżuteria.
       Policjanci przestrzegają przed zabieraniem ze sobą do szpitala wartościowych przedmiotów, a szczególnie tych, które nie są nam w takich miejscach jak szpital niezbędne. Przypominają również, że mając ze sobą takie przedmioty, istnieje możliwość pozostawienia ich w szpitalnym depozycie. Wtedy będą bezpieczne, a my zyskamy pewność, że po powrocie z zabiegu dalej będziemy w ich posiadaniu.
       Ponadto policja apeluje do personelu elbląskich szpitali o informowanie o zauważonych na terenie placówki podejrzanych osobach. Dotyczy to nieletnich, jak i osób dorosłych, które pod pozorem odwiedzania znajomych lub rodziny przemierzają szpitalne korytarze. Potencjalni sprawcy wykorzystują to, że w tłumie innych odwiedzających są anonimowi. Wylegitymowanie przez policjanta takiej osoby często wystarczy, aby więcej nie szukała okazji do kradzieży w danym obiekcie.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wg mnie nalezy wrocic do poprzedniego systemu odwiedzania chorych w szpitalach w okreslone dni i godziny. Zniknie szwedanie calodzienne po oddzialach osob postronnych jak i tez umozliwi chorym wypoczynek i lepsza obsluge personelu szpitala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziadek 1234(2009-08-22)
 • szpital jest dla chorych, cierpiących wymagających spokoju, często odpoczynku od codziennosci, a nie dla szwędających się po nim gości. dawniej była portiernia i wyznaczone dni i godziny odwiedzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pacjent(2009-08-24)
Reklama