UWAGA!

Co zrobią tancerze?

"Znalazły się pieniądze na wyjazd elbląskich tancerzy na Mistrzostwa Świata w Niemczech. Na razie nie wiadomo, jaka będzie decyzja tancerzy i ich trenera - wezmą udział w zawodach czy nie?" - czytamy w Głosie Elbląga.

"Kierownictwo i członkowie Elbląskiego Klubu tanecznego "Jantar" uskarżali się lokalnej prasie, że nie stać ich by pojechać na Mistrzostwa Świata do Niemiec. Mówili, że brakuje pieniędzy zarówno na opłacenie uczestnictwa, jak i na ubiory. Takie stanowisko zespołu poruszyło władze miejskie Elbląga, które zadeklarowały, że w połowie sfinansują koszty wyjazdu tancerzy.
     Na temat finansów zespołu wypowiedział się też Jacek Nowiński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu, w którego strukturze funkcjonuje "Jantar":
     - W tym roku, w porozumieniu z marszałkiem województwa, na działalność "Jantara" przekazanych zostało 255 tys. 310 zł. W miniony piątek dowiedziałem się, że kwotą 44 tys. zespół w trakcie roku dofinansowało miasto. Łącznie daje to 300 tys. zł i to nie jest mało. Wokół budżetu zespołu wybuchła tymczasem burza. Zaczęło się szukanie winnych, pojawiły się sugestie, że na wyjazd brakuje, bo WOK gospodarzy pieniędzmi niezbyt racjonalnie. Ja jestem gotów udostępnić w każdej chwili bilans tej instytucji, z którego wyniknie, że każda złotówka zanim zostanie wydana, jest wielokrotnie oglądana. Aby umożliwić wyjazd, wyasygnujemy brakującą kwotę".
     
     Więcej o dylemacie elbląskich tancerzy - jechać na mistrzostwa czy nie - w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • trzeba obejrzeć każdą złotówkę by fałszywej nie przenieść do własnej kieszeni. A tak naprawdę 300 tysięcy na paru tancerzy to ile to daje na jednego tancerza.
Reklama