UWAGA!

Czas do wojska

„Ponad tysiąc 19-latków stanie w Elblągu przed komisją poborową” - napisał Głos Elbląga.

„Od 4 lutego do 19 kwietnia mężczyźni urodzeni w 1993 roku (w rzeczywistości w 1983 roku – popr. portEl), wezwani zostaną do stawienia się przed poborową komisją lekarską i wojskową. Wtedy to określona zostanie kategoria ich zdrowia, która zadecyduje o zdolności odbycia przez tych młodych ludzi zasadniczej służby wojskowej. (...)
     Do wojska mogą zgłosić się chłopcy, którzy ukończyli siedemnasty rok życia. Muszą mieć na to pisemną zgodę rodziców. Takich ochotnikówjest mało, nawet wśród poborowych”.
     
     Szerzej w dzisiejszym Głosie Elbląga.
przyg. M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • M: Jeżeli „Od 4 lutego” a dzisiaj 7 lutego to „wezwani zostaną” czy „wzywani są”, „wzywani będą” a może „wzywa się”? Pan to ma korektę w jednym paluszku, kochany Panie redaktorze M.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dys Ortografik(2002-02-07)
 • Mój syn urodził się w 1993 roku. W poniedziałek otrzymał wezwanie do stawienia się przed poborową komisją lekarską i wojskową. Termin jest zawity i za niestawiennictwo obligatoryjna kara. Czy mogę powołać się na waszą Redakcję i syn mój może wziąć udział w realizowaniu obowiązku szkolnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marek Słodzik(2002-02-07)
 • Uwagi dot. fragmentów artykułów przytoczonych w dziale portElu „Prasówka” należy zgłaszać osobom odpowiedzialnym za redagowanie cytowanych gazet, w tym konkretnie przypadku – red. Monice Skotnickiej, szefowej oddziału Głosu Wybrzeża (którego mutacją jest Głos Elbląga) w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-02-07)
 • Do Marka Słodzika jeżeli termin zawity to można zwrócić się o przywrócenie terminu ze wskazaniem na przeszkodę dla której uchybiono terminu albowiem terminy zawite są terminami przywracalnymi (w odróżnieniu od terminów prekluzyjnych, trochę chęci, przecież to Wasze dziecko). Co do obowiązku szkolnego, to my ze swojej strony zapewnimy latorośli odpowienią opiekę i edukację przez najbliższe 12 miesięcy. Kapral Zielonka. PS. Ważne przy terminach zawitych - należy dokonać czynności dla której przewidziany jest termin, tj. dziewięciolatek przed komisję poborową marsz, nie wymigiwać się jakąś tam szkołą!!! buuuhahaha Głos Elbląga rulezz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  II Zielonka(2002-02-07)
 • a ja mam pytanie jak nazywa się ten przedstawiciel który remontuje chałupę za odroczenia ?
 • Kurde no mam problema. Moja bejbe strasznie mi strzela z tyłka. Czy nie można by jej doliczyć do tego pobora ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Postrzelony(2002-02-07)
Reklama