UWAGA!

Dziennik Elbląski: Autobusem po szynach

“Dużo emocji wśród mieszkańców wywołują informacje związane z likwidacją kilku linii kolejowych łączących Braniewo z innymi miastami. Urząd Marszałkowski zapewnia, że nie pozwoli na zamknięcie tras” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“Zarząd PKP przygotowuje się do przekazania, istniejącej od ponad stu lat linii Elbląg – Tolkmicko – Braniewo, samorządom leżącym wzdłuż kolejowej trasy. W czerwcu odbyło się spotkanie przedstawicieli elbląskich i braniewskich władz samorządowych oraz Urzędu Marszałkowskiego.
     - Zostało podpisane porozumienie, w którym władze samorządowe wyraziły wolę przejęcia linii i uruchomienia autobusów szynowych – mówi Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy nastąpi przejęcie linii. Na razie pociąg z Braniewa przez Tolkmicko do Elbląga jeździ dwa razy dziennie.
     - Linia ta nie zostanie zlikwidowana, dopóki są osoby, które korzystają z tego połączenia – zapewnia Andrzej Bober, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego. - Co więcej pierwszy autobus szynowy będzie przewoził pasażerów na tej właśnie trasie”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pojawił się artykuł - ponawiam wpis. Przepraszam, że trochę nie na temat. Prawdę powiedziawszy Hyde Park został zaanektowany przez jakiś młodych ludzi, którzy wymieniają (oględnie mówiąc) poglądy o niezbyt wyszukanych sprawach, posługując się przy tym językiem ulicy. Mając powyższe na uwadze - wpisuję się na najbardziej odpowiadający sprawie komentarz do artykułu (streszczenia). AUTOBUSEM PO SZYNACH. Proszę Państwa Dziennikarzy - Politykom można wybaczyć, że biją pianę przed wyborami - ale wasz sezon ogórkowy powinien się już dawno zakończyć. Mam nieodparte wrażenie, że trwa on cały rok. PKP i Linią Zalewową zajmuje się już zgoła 10 lat. Ile bzdur i pustosłowia wylano w mediach w tej sprawie nie wspomnę. Ale na litość boską - skończcie z tymi bzdurami, które wciskacie masie wyborczej, bo rzeczywiście w nią uwierzą. Nie będę się rozwodził nad tematem - bo miejsce nie ku temu. Zadam tylko jedno pytanie. Kto i kiedy zorganizował w tej sprawie jakiekolwiek, chociaż najmniejsze spotkanie z przedstawicielami PKP? I co jak wygląda odpowiedź - tak ten Pan na końcu ma rację - nikt proszę państwa. No, więc jak można twierdzić, że jakieś kroki - do tego poważne, zostały uczynione w tej sprawie? Żenujące!!!!!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2002-09-20)
  • Po raz pierwszy, od kiedy wypowiedzi Aborygena Miejscowego pojawiły się na Portelu, muszę przyznać Mu rację. Panie Aborygenie - wyrabiasz się Pan...
Reklama