UWAGA!

Dziennik Elbląski: Dzieci są najważniejsze

"Siostra Teresa Ługowska ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek przyjechała na kilka dni do Elbląga. Przez wiele lat była kierowniczką Domu Bezdomnych w Elblągu" - informuje „Dziennik Elbląski”.

"Teresa Ługowska jest jedną z misjonarek, które realizują akcję Caritas - Pomoc Kościoła na Wschodzie. 4 września ubiegłego roku pojechała na misję duszpasterską do Usolie Sybirskoje na Syberii.(...)
     - Byłam przekonana, że Syberia to drewniane domy, lepianki i białe brzozy - opowiada misjonarka. - Okazało się, że w dużych miastach zbudowanych z wielkiej płyty żyje wielu bardzo ubogich ludzi potrzebujących pomocy duchowej i materialnej. Problemy, z którymi borykają się Rosjanie, to przede wszystkim alkoholizm, złodziejstwo i lenistwo.(...)
     Od lutego tego roku siostra pracuje w Caritas Usolie Sybirskoje. Wraz z innymi pracownikami tej organizacji pomaga 50 dzieciom."
przyg. OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przydałyby się jakieś misjonarki / mogą być Rosjanki / na polski alkoholizm, złodziejstwo i lenistwo. / Dorzuciłabym jeszcze korupcję i mafię, bo na to tylko Bóg albo atom./ - Siostra widocznie załamała się w Elblągu i wybrała Sybrię.
Reklama