UWAGA!

Dziennik Elbląski: Jak otworzyć własną firmę

“Wczoraj w elbląskim Centrum Pracy i Pomocy rozpoczęły się trzydniowe warsztaty dla bezrobotnych pod nazwą Własna firma” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“Zajęcia są bezpłatne, będą trwały do 1 października.
     - Celem zajęć jest między innymi określenie predyspozycji zawodowych do pracy w charakterze przedsiębiorcy, wyposażenie uczestników warsztatów w wiedzę dotyczącą uruchamiania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej - mówi Marian Michna, kierownik elbląskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.
     Trzydniowe warsztaty szkoleniowe adresowane są głównie do absolwentów i osób bezrobotnych, które planują założyć własną firmę.
     - Na zajęciach pojawiło się 15 osób zainteresowanych otworzeniem własnej działalności gospodarczej - mówi pracownica Centrum. (...)
     - Doskonale wiem, że to nie takie proste, aby otworzyć własną firmę, ale liczę na to, że organizatorzy warsztatów podpowiedzą nam jak to zrobić mimo braku wielkich pieniędzy - mówi jedna z uczestniczek szkolenia. - Chciałabym otworzyć salon kosmetyczny. Rzecz w tym, że nie mam ani lokalu, ani sprzętu, ten zresztą nie należy do tanich. Ale być może są do wykorzystania jakieś dotacje z Unii Europejskiej, o których wszyscy dzisiaj tyle mówią”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama