UWAGA!

Dziennik Elbląski: Konkurencyjne ciepło z malwy?

“Związkowcy z Eletrociepłowni Elbląg protestują przeciwko zamiarowi wybudowania w ich sąsiedztwie drugiego źródła ciepła” - napisał Dziennik Elbląski.

"Według nich, produkcja oparta na biomasie nie daje pewności zaopatrzenia w ciepło mieszkańców Elbląga w przypadku, gdy EC przestanie funkcjonować. List intencyjny w sprawie wybudowania na terenie miasta elekrociepłowni, opalanej malwą pensylwańską, prezydent Elbląga podpisał w maju. Jednak dopiero teraz, gdy ukazało się obwieszczenie w sprawie ustalenia lokalizacji planowanej inwestycji, miejskie zamiary zostały upublicznione.
     - Już tak dużo planów, związanych z zapewnieniem miastu bezpieczeństwa cieplnego się nie powiodło, że tym razem nie chcieliśmy przed czasem nagłaśniać przedsięwzięcia, którego realizacja wciąż jest niepewna - wyjaśnia ową wstrzemięźliwość Henryk Słonina, prezydent Elbląga. - Poinformowałem jednak o tym szefów klubów w Radzie Miejskiej.
     Pracownicy elbląskiej Elektrociepłowni podejrzewają jednak, że kierowały nim inne motywacje.
     - Chodziło o to, żebyśmy się jaknajpóźniej o tym dowiedzieli – przypuszcza Zygmunt Wieszczek, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego EZE SA i EC Elbląg. - Świadczy też o tym fakt podania do publicznej wiadomości obwieszczenia o wszczęciu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji nowej elektrociepłowni w piątek, po godz. 15. Na przedstawienie zastrzeżeń, teoretycznie mieliśmy 7 dni, a praktycznie 5 dni, bo już soboty i niedzieli nie mogliśmy w to wliczyć”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • O malwaTwojaMać!!! No i wywowałem temat "EC~EPEC~mieszkaniecPłaci!"... A mnie w tej "ekologicznej walce wujcia z monopolem" ciekawi - kto będzie dostarczycielem tego zMalwyCiepła?
 • Ciekawe, kto w Urzędzie Miasta będzie czerpał z tego korzyści? EC Elbląg jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu miasta w energię cieplną przez wiele lat w dodatku w niskiej cenie!. Bezrobocie w warmińsko-mazurskim jest na wysokim poziomie, dlaczego więc Pan Henryk Słonina /prezydent miasta/ jest przychylnie nastawiony do powstania nowej elektrociepłowni? Zamiast zmniejszać bezrobocie powoduje się jego wzrost!!! Nie wystarczy upiększać miasto trzeba pobudzić przedsiębiorczość. Co będzie z ceną ciepła, czy mieszkańcy jak zwykle zapłacą za to słoną cenę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec Elbląga(2003-10-15)
 • To dobra wiadomość. Łamiemy rynek monopolisty EC. Ceny za ogrzewanie stanowią pow. 25% wymiaru czynszu za mieszkanie to jest ok.100zł miesięcznie. Jeszcze gdyby sieci przesyłowe nie były zarządzane przez EPEC...
 • margo ty gamoniu jak ci dopierdzielą cenę z nowej ciepłowni (zwrot inwestycji) to zapomnij o dostępie do internetu możesz zostać bezdomnym!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  margo ty gamoniu(2003-10-15)
 • Cena ciepla z EC wynosi ok. 21 zl, kupowana z EPEC kosztuje juz ok. 38 zl. Bez komentaza. Energia z EC jest jedna z najnizszych w kraju. Nowa ec ma budowac firma powstala w tym roku , nie majaca zadnych powiazan z energetyka a raczej poprzez czlonkow rady nadzorczej z PSL. Malwa ma byc uprawiana kolo N. Dworu. Jaki wplyw bedzie miala na ekosystem nie wiadomo. Przywozona do elblaga przez samochody ( kilkanascie na godz. - 20 tonowych). Co bedzie gdy zbiory sie nie udadza a nowa ec bedzie jedynym zrodlem ciepla dla Elblaga ( brrrrrrr- strasznie zimno). No i na koniec koszty inwestycji i nowa oplata za cieplo- oczywiscie wyzsza bo trzeba splacic inwestycje i zarobic. I jak myslicie kto za to zaplaci. Wiwat p. H.-milosnie nam panujacy- dozywotnio ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziadek mroz(2003-10-15)
 • Skoro redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych poniżej wypowiedzi to niech zamieszcza wszystkie!. Co to cenzura!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wkurzony(2003-10-15)
 • EC zapewnia ciepło z rezerwą, miasto ma na ul. Dojazdowej swoją ciepłownię jaki jest sens budowania trzeciej? Kto ma tu interes panie Henryku S. ???? Ile podskoczy cena ciepła ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2003-10-15)
 • Są to z całkowitą pewnością działania przeciw bezrobociu obecnego rządu SLD! ok. 400 osób won na kuronia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maniek(2003-10-15)
 • A dlaczego uruchomienie nowego żródła ciepła ma spowodować zamknięcie starego?! Niech oba tryskają ciepłem i konkurują cenami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawy(2003-10-15)
 • Skoro jesteś taki ciekawy odpowiadam: miasto jest zainteresowane współpracą z nową elektrociepłownią co za tym się kryje nie wiadomo dopowiedz sobie sam! zamawia coraz mniej ciepła w EC więc dlaczego budować nowe źródło skora zapotrzebowanie maleje. EPEC posiada na ul. Dojazdowej swoją ciepłownię. Fajnie! Chodzi pewnie o prywatny biznes.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dla Ciekawego(2003-10-15)
 • Widocznie pan Prezydent Miasta chce być jedynym pracodawcą w mieście.
 • EPEC boi sie konkurencji, ale kto ma ochote placic taki haracz za cieplo, Panowie od Epec, znajac zycie w waszej panstwowej firmie pracuje co najmniej o 20% za duzo ludzi, czy tez jest etat dla pana od zbierania papierkow na waszym trawniku,(oprócz pań sprzataczek) "WIK - maja taki etat" czy tez sa 3 recepcjonistki, ktore nic nie robia i nie moga sie wyrobic, wiec pewnie pracuje ich wiecej, a my mieszkancy placimy za to wszystko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł(2003-10-15)
Reklama