UWAGA!

Dziennik Elbląski: Marszałek zapowiada zmiany

“Prezydent Elbląga zaproponował marszałkowi utworzenie spółki na bazie dwóch elbląskich szpitali: wojewódzkiego i miejskiego” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“Andrzej Ryński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego rozmawiał ostatnio z prezydentem Elbląga m.in. na temat zmian, które muszą w ciągu najbliższych dwóch lat nastąpić w służbie zdrowia.
     - Dwa województwa w kraju, nasze i wielkopolskie zostały wytypowane do udziału w programie pilotażowym, polegającym na restrukturyzacji i oddłużeniu służby zdrowia - poinformował marszałek. - To jest dla nas szansa, ale i wielkie wyzwanie...
     Marszałek przypomniał, że wszystkie placówki służby zdrowia w województwie są zadłużone na łączną sumę 160 mln zł, z czego na ok. 100 mln zł składają się tzw. kwoty wymagalne. Placówki, dla których organem założycielskim jest samorząd wojewódzki (w tym szpital wojewódzki w Elblągu), zalegają z zapłatą swoim kontrahentom 40 mln zł (z czego 16 mln zł to kwoty wymagalne).
     - Starostowie staną przed trudnymi decyzjami - przewiduje marszałek. - Restrukturyzacja będzie musiała doprowadzić do zmniejszenia liczby łóżek szpitalnych w województwie o ok. 10 - 15 procent, co m.in. będzie musiało się wiązać z redukcją zatrudnienia.
     Marszałek podkreśla przy tym, że pracy dla zwalnianych osób nie powinno zabraknąć, gdyż - według niego - tzw. łóżka ostre będą zastępowane przez łóżka opieki długoterminowej”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pozdrawiam twórców reformy administracyjnej kraju z prof. Kuleszą na czele i życzę mu dożywotniego bezrobocia jakie dzięki jego projektowi ma setki tysięcy polaków
  • Chyba za dobrze (ekonomicznie, medycznie i pod kazdym innym wzgledem) radzi sobie szpital Wojewodzki, ze podrzucic mu chca zadluzonego i malo wartego bekarta w postaci szpitala Miejskiego... Cale fundusze Wojewodzkiego pojda na remonty i oddluzenie Miejskiego... W ten sposob zamiast poszukac innego zrodla finansowania szpitala Miejskiego (jesli takowe jest...), utopi sie i postawi w trudnej sytuacji szpital Wojewodzki. Ale przynajmniej bedzie powod zeby na zarzad Wojewodzkiego ponarzekac, bo o bekarcie po roku wszyscy zapomna a dlug zostanie... Wojewodzkiemu. Ale zamiast poszukac innych rozwiazan warto nazwac to kontrowersyjne przedsiewziecie "programem pilotazowym" oraz "szansa i wyzwaniem" i pozostawic problem do rozwiazania innym. Powodzenia i mnogosci "niepopularnych" decyzji Wojewodzki!
  • Przy takiej reformie zdrowia,to tylko Zakłady Pogrzebowe dobrze stoją.Przykrea ale prawdziwe.Może zlikwidujmy lecznice Rządową!!!!!!!!!!
Reklama