UWAGA!

Dziennik Elbląski: Nowe bilety

“Od czwartku Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadza do hurtowni nowe wzory biletów jednorazowych i karnetów pięcioprzejazdowych” - napisał Dziennik Elbląski.

“Zmiana wzoru biletu była konieczna - podkreśla Lechosław Bartosik, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. - Zwłaszcza w tzw. niemieckich tramwajach co i rusz zdarzały się nieporozumienia między pasażerami, a kontrolerami związane z niemożnością odczytania kodu kasownika.
     Niekiedy nadruk na awersie biletu zlewał się z cyframi kodu tak skutecznie, że nawet szkło powiększające nie pomagało w rozstrzygnięciu kto ma rację: pasażer czy kontroler.
     - Wątpliwości tego typu były rozstrzygane na korzyść pasażera - zapewnia dyrektor. - Chociaż zdarzały się sytuacje, że to pasażer próbował bilet z nieodczytywalnym kodem traktować, jak bilet wielorazowego przejazdu…
     Próby innych rozwiązań - bez uciekania się do wymiany biletów - nie powiodły się. Nie udało się np. tak ustawić elementu kasującego, by kod, w naturalny sposób, był wybijany na niezadrukowanej stronie biletu.
     - A przecież nie mogliśmy prosić pasażerów, by wybijali kod na rewersie, a nie na awersie biletu. Myślę, że taka prośba byłaby przez ludzi wyśmiana…
     Nie udała się też wymiana tuszu (na kolor czerwony) w kasownikach; to pomagało na kilka dni. (...) Nowe bilety będą wprowadzane do sprzedaży w miarę wyczerpywania się starych zapasów”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama