UWAGA!

Dziennik Elbląski: Podatek od cudzej nieruchomości

“Elbląscy przedsiębiorcy, którzy wynajmują pomieszczenia od Zarządu Budynków Komunalnych, są zbulwersowani” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“Podatek od nieruchomości dla m.in. najemców, dzierżawców to efekt zmiany ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W Elblągu przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą w lokalu wynajętym od ZBK, będzie musiał zapłacić za każdy metr kwadratowy 16,83 zł.
     — Mamy płacić podatek od nieruchomości, która nie jest naszą własnością — dziwią się zgodnie przedsiębiorcy. — Dla wielu z nas ten podatek może okazać się końcem działalności.
     — W przypadku naszego sklepu to będzie jakieś 2,5 tysiąca złotych — denerwują się Teresa Urbaniak i Cecylia Dorożko, które prowadzą sklep przy ul. Moniuszki. Dodają, że są zaskoczone zmianami w przepisach. (...)
     Do urzędu trafiają już odwołania od zdenerwowanych przedsiębiorców.
     — Wcześniej prezydent Słonina deklarował, że jest za rozwojem drobnej przedsiębiorczości. Ale dlaczego tak późno nas powiadomiono o takim podatku. Pismo ma datę z 18 sierpnia, a przyszło do mnie listem poleconym dopiero w ostatnich dniach sierpnia — denerwuje się pan Zdzisław”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama