UWAGA!

Dziennik Elbląski: Pracodawcy kpią z prawa pracy

“Wypłaty po wielu miesiącach, w ratach, albo i wcale. Nadgodziny, za które nikt nigdy nie zapłaci. Brak urlopów. Praca, na którą nie ma żadnej dokumentacji. Zdaniem związków zawodowych, w wielu przypadkach tak wygląda pracownicza rzeczywistość w Elblągu” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“Taki niezdrowy układ między pracodawcą, a pracownikami obowiązuje od wielu miesięcy w elbląskiej spółce odzieżowej Hetman. Elbląska Solidarność oskarżyła prezesa spółki o łamanie podstawowych praw pracowniczych. Zarzuty po kontroli potwierdzili elbląscy inspektorzy pracy.
     — Pracodawca rozwiązał stosunek pracy bez wypowiedzenia z członkami Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” z rażącym naruszeniem przepisów prawa, w innym wypadku zwolnił pracowników bez wypowiedzenia bez zasięgnięcia wymaganej prawem opinii związkowców — wylicza elbląska inspekcja pracy. — Ponadto nie wypłacił pracownikom należnego im wynagrodzenia. W innym przypadku wypłaty były nieterminowe.
     W firmie prezesa Hetmana przez dwa lata nie utworzono również zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, chociaż wymagały tego przepisy.
     — Ponadto nie przestrzegano przepisów prawa pracy, dotyczących urlopów wypoczynkowych, pracownikom nie zapewniono odpowiednio wyposażonej jadalni, pomieszczenia, w których pracowały szwaczki, miały też niewłaściwą temperaturę — wyjaśnia inspekcja pracy”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Przecież to normalna rzeczywistość Elbląga !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gościu(2003-09-16)
 • A gdzie byl PIP ?
 • To nie jest Gosciu normalna rzeczywistosc,bo sa rowniez uczciwi pracodawcy ! A ile razy handlowiec musi dolozyc do interesu,bo TRZEBA dac wyplate zaplacic ZUS-y i nie ma pensji dla siebie ! A pracownice prawie spią na ladach ! Moze by tak ktos zastanowił sie co zmusza tych co łamią przepisy czy robią to bo lubią ? a moze robia to bo musza !Nikt przecież nie jest pracodawcą SPOŁECZNIKIEM!!!!!!!!!!!!!
 • I co dalej Pańswowa Inspekcjo Pracy ? Czy nałożono karę na niesolidnego pracodawcę, skierowano sprawę do sądu ? O tym że w tej firmie jest żle się dzieje od ponad pół roku wie cała Polska. Podatnicy za których pieniądze żyjecie przyglądają się waszym nieskutecznym działaniom bierzcie się do roboty, bo zasilicie szeregi bezrobotnych, a o pracę w Elblągu trudno i prcodawcy nieregularnie płacą, jeżeli wogóle płacą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zatroskany(2003-09-16)
 • najwiekszym przestepstwem szefa Hetmana jest to,ze nie zasiegal opinii zwiazku co do zwolnienMam pomysl zapiszmy sie wszyscy do zwiazku i iuz nikt nigdy nas nie zwolni a Zycie bedzie cudowne PARANOJA
Reklama