UWAGA!

Dziennik Elbląski: Rower to nie bagaż

“Latem jeżdżę po Polsce rowerem. Zwykle nadawałem rower w kolejowej kasie bagażowej – opowiada Robert Kowaleski, elblążanin. - Teraz roweru nie mogę już nadać jako bagaż” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

“Pracownicy PKP twierdzą, że kas bagażowych nie ma już od maja. - Podróżni powinni o tym wiedzieć – mówi kasjerka z elbląskiego dworca PKP. - Jeśli nie ma kasy bagażowej, to i roweru nadać nie można.
     - Planowałam podróż do Krakowa. Chciałam wziąć ze sobą rower i przewieźć go w wagonie bagażowym – mówi Karolina Mroczkowska, elblążanka. - W informacji dowiedziałam się, że ekspresem nie mogę przewieźć roweru.
     Niektóre tylko pociągi pośpieszne – jak wynika z tablicy informacyjnej – mają wagony, w których można przewieźć dodatkowo rowery. Niestety informacji potwierdzających ten fakt podróżny nie otrzyma w kasie biletowej ani w informacji.
     - Trudno bowiem przewidzieć, czy w składzie pociągu, który wyruszył na trasę z macierzystej stacji PKP, jest taki wagon – wyjaśniają pracownicy PKP”.
     
     Więcej w dzisiejszym Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kolejna parodia którą zabierzemy do Unii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też rowerzysta(2003-08-13)
 • NOOOOOOO kolejny przyczynek do chibkiego odwiedzenia pieknych miejsc Polski z pozycji pojazdu dwukołowego, napedzanego siłą mięsni ludzkich. A tak z ciekawości - czym są napędzane umysły takich jełopów, którzy tworza takie kwiatki? Europaaa - dobre sobie. Wszystko robimy, aby nas utożsamiano z zadupiem - i to nam się udaje, oj jak udaje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborrygenMiejscowy(2003-08-13)
 • Trudno przewidzieć czy nastanie taki dzień, że PKP nie wprawi nas w osłupienie, nie zrobi z nas durni, dowiezie na określoną godzinę itd, itp...
Reklama