UWAGA!

Dziennik Elbląski: Seniorzy wrócili na uniwersytet

“Około stu słuchaczy zainaugurowało nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych” - napisał Dziennik Elbląski.

“Uroczysta inauguracja odbyła się w gościnnych murach Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Pierwszy w tym roku wykład na temat miejsca i roli samorządu wojewódzkiego w świetle obowiązującego prawa wygłosił dr Henryk Horbaczewski. Słuchacze i zaproszeni goście wysłuchali też koncertu w wykonaniu absolwentów i uczniów elbląskiej szkoły muzycznej.
     Historię tej niecodziennej uczelni przypomniała Ewa Sprawka, jedna z jej założycielek. Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych powstał wiosną 1999 roku, z inicjatywy Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Starszym i niepełnosprawnym daje możliwość uczestniczenia w dalszym kształceniu oraz integracji z innymi ludźmi.
     Mariusz Tuliszewski w zajęciach uniwersytetu uczestniczy od początku jego istnienia.
     - Chętnie przychodzę na wykłady, bo interesuję się m.in. historią i geografią - wyznał nam pan Mariusz. - Najchętniej biorę jednak udział w różnego rodzaju wycieczkach i spacerach, gdyż bardzo lubię czynną rekreację na świeżym powietrzu”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama