UWAGA!

Dziennik Elbląski: Strzykawki pod płotem

"Dzieci pokłuły się podczas zabawy igłami od zużytych strzykawek, które znalazły przy ulicy Sadowej. Nie wiadomo, czy strzykawek używali wcześniej narkomani" - napisal Dziennik Elbląski.

"W sobotę ośmioletnia Agnieszka opowiedziała o niezwykłym znalezisku rodzicom. - Byłem przerażony, kiedy zauważyłem, że córka ma widoczne na palcu ukłucia igłą - opowiada ojciec Agnieszki. - Żona poszła szybko z córką na oddział dziecięcy do szpitala miejskiego.
     Oprócz Agnieszki, w zabawie brały udział także inne dzieci. Do szpitala ze śladami ukłuć trafił również czteroletni kolega dziewczynki. Te dzieci zostały poddane kontrolnym badaniom.
     - Po zdezynfekowaniu nakłuć, został pobrany materiał do badania. Wykonano między innymi test wskazujący na to, czy dzieci nie zostały zarażone wirusem HIV - wyjaśnia Joanna Majewska, ordynator oddziału dziecięcego w szpitalu miejskim. - Igły, którymi bawiły się dzieci, jak wynika z wyjaśnień rodziców, mogły być zabrudzone cudzą krwią.
     Wyniki ostatecznych badań nie są jeszcze znane. 8-latka i 4-latek przez najbliższe tygodnie będą, zgodnie z procedurą, wymagali konsultacji w Poradni Chorób Zakaźnych".
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
     Wiadomo, że strzykawek dotykały także inne dzieci. Ich rodzice nie zgłosili się jednak z nimi na badania.
     

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama