UWAGA!

Dziennik Elbląski: Zamknięte urzędy

„W piątek nieczynna będzie część instytucji i urzędów” - czytamy w Dzienniku Elbląskim.

'Tego dnia spraw urzędowych nie załatwimy między innymi w Starostwie Powiatowym,. Wolny piątek w niektórych instytucjach wynika z przepisów. Regulują one sytuację, w której dzień ustawowo wolny od pracy wypada w sobotę. Wówczas pracodawcy zobowiązani są udzielić pracownikom, dla których sobota jest dniem wolnym od pracy, dodatkowego dnia wolnego, w innym terminie. Za ten dzień właśnie niektórzy urzędnicy otrzymali wolny piątek – 11 czerwca”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To zwykły skandal. Ten dzień większość z nas chciałaby przeznaczyć na załtwienie różnych spraw, których w normalny dzień załatwić się nie da. Poza tym ten przepis, na który się powołują urzędnicy, dotyczy wyłacznie pracy zmianowej. Sam przepis powinien być zaskarżony, ponieważ jest nieprecyzyjny. W żadnym z punktów nie jest napisane, że pracodawca ma obowiązek "oddania" dnia wolnego". Przepis dotyczy sytuacji, kiedy pracodoawca ponosiłby większe koszty zatrudnienia wynikające ze stawki godzinowej. Dlatego może skorzystać z prawa "odpisu" tych godzin dodatkowych. Może to zrobić w formie jednego dnia, ale również zmniejszając czas pracy o jedną godzinę przez osiem dni. Dzień wolny dla pracowników nie zatrudnionych na stawce godzinowej, a więc i urzędników i pracowników biurowych jest nieuprawniony i moim zdaniem nadużyciem i nadinterpretacją prawa (które niewątpliwie należy poprawić).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mały lokator(2004-06-09)
 • jestem pracownikiem MOPS-u . My zawsze musimy byc na poserunku . O nas nikt się nie trosczy .My też możemy mieć wolny piatek? Czy MY to nie Ludzie? Zadbajcie o NAS -CZY MY TYLKO DO CZRNEJ ROBOTY W PIATEK?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MOPSIK(2004-06-09)
 • mały lokator nie ma racji! cytowany przez niego przepis to jedno, a dzień wolny przyslugujacy za swieto (dzien ustawowo wolny) wypadajacy w dni wolne od pracy to drugie. w tym roku to 1 maja i 25 grudnia. I za takie wlasnie dni pracodawca jest zobowiazany udzielic dnia wolnego - faktycznie w przez siebie wybranym terminie.
 • Rozbawiła mnie wypowiedź "małego lokatora", bo niby dlaczego jedni mogą mieć wolny dzień i załatwiać swoje sprawy a drudzy muszą w ten dzień pracować, żeby spełnić życzenie "małego lokatora"? Uważam, że skoro jest taki przepis to powinien dotyczyć wszystkich bez wyjątku.
 • możemy podyskutować jeżeli zapoznacie się z tym zapisem. Nikomu nie żałuję dnia wolnego, zwracam uwagę jedynie na nieprecyzyjny zapis. Zapis został stworzony nie dla pracownika a dla pracodawcy. W ogóle jest nielogiczny z punktu widzenia zatrudnienia na stanowiskach, gdzie wynagrodzenie jest stałe bez względu na liczbę dni roboczych w miesiącu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mały lokator(2004-06-09)
 • "w tym roku to 1 maja i 25 grudnia. I za takie wlasnie dni pracodawca jest zobowiazany udzielic dnia wolnego - faktycznie w przez siebie wybranym terminie." Post został niepodpisany więc nie iwem do kogo odpisuję. Pracodawca nie ma obowiązku, a prawo. Tak to jest zapisane. Obowiązkiem stało się w chwili przyjęcia orzeczenia SN, co wynika nie z racji a z nieoprecyzyjnego zapisu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mały lokator(2004-06-09)
 • Żeby było jeszcze ciekawiej, to taki dzień powinien być "przyznany" w danym przyjętym przez zakład pracy okresie rozliczeniowym dla czasu pracy. Okres rozliczeniowy może być miesięczny, kwartalny może nawet półroczny czy roczny. W przypadku miesięcznego okresu rozliczeniowego, taki dzień powienien być przyznany w miesiącu, w którym przypada "ustawowy dzień wolny". Poza tym są zakłady, które pracuję w soboty i niedziele. I tu mamy kolejny pasztecik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mały lokator(2004-06-09)
 • Ja też uwazam,ze jakim durnym prawem państwo w panstwowych urzedach robia sobie długie wekendy !My płacimy podatki na nich a oni co chwile robia sobie wolne! co to ma znaczyć do groma !DARMOZJADY!Wolne moze robić sobie ten kto jest na własnym rozrachunku a nie na państwówce !
 • To jest hamstwo !
 • "między innymi w Starostwie Powiatowym" to mamy klasykę przerostu formy nad nasząRzeczywistością... Odnośnie zaś tematu: dysputujcie, dywagujcie, wnioskujcie... ja muszę iść do pracy (jak codzień~_~).
 • nie żałuję im tego dnia..to też ludzie...a tu w niektórych wypowiedziach widzę tylko śmieszną ograniczoną zawiść z której ludzie powinniście się leczyć bo niedługo was żółć zaleje a można przecież żyć spokojniej i bez piany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elaela(2004-06-11)
 • Elaela-ja tez bym im nie załowała gdyby nie fakt,ze ich pensje" płacimy" my podatnicy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przedsiebiorca(2004-06-14)
Reklama