UWAGA!

Dziennik Elbląski: Zapłacimy za skrzynki

“W ciągu 5 lat polskie skrzynki na listy będą musiały być wymienione na nowe, spełniające normy Unii Europejskiej. Za ich wymianę zapłacą najprawdopodobniej lokatorzy” - napisał Dziennik Elbląski.

“Tak się stanie, ponieważ Poczta Polska przestanie być właścicielem skrzynek - tak jak to jest w tej chwili.
     - Będziemy wtedy jedną z firm działających w branży doręczania listów i przesyłek - Mówi Beata Szymańska, kierownik działu zarządzania i marketingu Rejonowego Urzędu Pocztowego w Elblągu. - Obowiązek wymiany skrzynek pocztowych spocznie więc na administratorach budynków.
     Ci z kolei, nic jeszcze nie wiedzą o planowanych zmianach i z zaskoczeniem przyjmują informacje, że to nie poczta będzie odpowiedzialna za wymianę skrzynek.
     - Nic nam jeszcze nie wiadomo o konieczności wymiany skrzynek - mówi Urszula Orłowska-Budo, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo. - Jeżeli będzie taki obowiązek oczywiście wymienimy je. Trzeba się jednak liczyć z tym, że koszty wymiany pokryją lokatorzy”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • może jeszcze każą nam gacuie nosić w odpowiedniej długości zgodnie z zaleceniami uni, jeszcze tak dalej to dowiemy się ze unia to nowy prl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kkkkkkkkkkkkkkkkk(2003-09-25)
 • ktoś mądrze o tym pomyślał.I zgarnie ładną forsę. Nadarzyła się okazja. I to na pewno nie byle kto a ktoś z góry.Już oni dobrze myślą. Dlaczego nie skorzystać. Jeszcze z tego biednego człowieka wyciągnąć ile się da a da się już niedużo. Bo niektórzy już nie mają czy s... z głodu i biedy a oni tylko wymyślają. Boże widzisz i nie grzmisz,że na nich nie ma porządnej bomby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdruzgotany(2003-09-26)
 • Chcieliście Unii? no to ją macie - skumbrie w tomacie pstrąg!!!
 • A jak nie zmienisz skrzynki to cię komornik na bruk wywali. A poza tym skrzynka jest poczty ,która ma obowiązek list dostarczyć .więc niech się martwi czy pod drzwi je wsadzić czy na klamkę zawiesić. KOLEJNA PARANOJA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LISTONOSZ(2003-09-26)
 • A jak nie zmienisz skrzynki to cię komornik na bruk wywali. A poza tym skrzynka jest poczty ,która ma obowiązek list dostarczyć .więc niech się martwi czy pod drzwi je wsadzić czy na klamkę zawiesić. KOLEJNA PARANOJA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LISTONOSZ(2003-09-26)
 • A Unijnych muszli klozetowych to nie ma???Idjotyzm do potegi n
 • Byłam w Niemczech, tam w drzwiach wejsciowych są skrzynki ,zamykane na porządne zamki patentowe.Listonosz wrzuca list z zewnątrz ,nie musi mieć klucza do drzwi. Za to odpowiada spółdzielnia.Listonosz nie nosi listów, on je wozi ala rowerem.
 • Ciąg dalszy.. Lokator swoją skrzynkę otwiera od wew. Jeśli nie chce reklam nakleja nalepkę na fragmencie swojej skrzynki. i ma ciszę w eterze.Myślę że spółdzielnie to rozliczą z funduszu remontowego.Nie ma czym się martwić.Ja bym chciała aby poszerzono balkony ,stare odczepiono i nowe doczepiono na słupach ,.Po ociepleniu budynków takie małe balkony się zrobiły. Za małe. Pozdrawiam mieszkańców pięknięjącego Elbląga życzę optymizmu.
Reklama