UWAGA!

Dziennik Elbląski: Zniknie słowo specjalne

"Słowo 'specjalne' oraz określenia rodzaju niepełnosprawności znikną z tablic, pieczątek i świadectw wydawanych przez placówki edukacyjne, które do tej pory miały je w swojej nazwie” - napisał Dziennik Elbląski.

“W Elblągu znajdują się dwa Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze i jedno Przedszkole Specjalne nr 1. Teraz nazwa tych placówek będzie brzmiała po prostu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i przedszkole, bez określenia specjalne. To informacja, która na pewno ucieszy uczniów i ich rodziców.
     - Tworzenie takich specyficznych gett jakimi są szkoły specjalne, to dodatkowe, niepotrzebne napiętnowanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - twierdzi Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. - Zawsze byliśmy za pełnym otwarciem się systemu edukacji w naszym kraju. Mam nadzieję, że to nowe rozporządzenie jest właśnie pierwszym krokiem w tym kierunku. Dzieci niepełnosprawne, czy to fizycznie czy umysłowo powinny uczyć się w tych samych szkołach co pozostałe dzieci”.
     
     Szerzej w Dzienniku Elbląskim.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • WRESZCIE, ktos o tym pomyslał. W zamian proponuje słowo "specjalne" dopisać do nazw niektórych ministerstw i urzędów - w ten sposób nie byłoby wątpliwości co do kompetencji urzedników. Mój typ to "Specjalne ministerstwo finansów". Kto ma inne niech dopisze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  specjalista(2003-09-04)
 • A może Portel zorganizuje ankietę z pytaniem, który z urzędów/ew.wydziałów urzedów w naszym mieście zasługuje na dopisek "specjalny"? Z lokalnego podwórka proponuję "Specjalny Wydział Inżynierii Miasta UM". Uzasadnienie: ponad rok czekam na formalną odpowiedż w sprawie organizacji ruchu na ul.Kopernika. Urzędnicy chyba opanowują trudną sztukę czytania i pisania, stąd chyba wymagaja specjalnej troski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  troskliwy(2003-09-04)
 • Ja proponuję: "Specjalne Biuro Promocji Miasta".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mr. Hyde(2003-09-04)
Reklama