UWAGA!

F-35 z Malborka przechwyciły rosyjski samolot zwiadowczy

 Elbląg, F-35, ilustracja do tekstu.- MSgt John Nimmo Sr., Public domain, via Wikimedia Commons
F-35, ilustracja do tekstu.- MSgt John Nimmo Sr., Public domain, via Wikimedia Commons

- Trzy obce samoloty, które pojawiły się w poniedziałek przy granicy Polski z Rosją, zostały przechwycone przez stacjonujące w Malborku myśliwce F-35 – podaje trójmiejska Gazeta Wyborcza. Poinformowało o tym holenderskie ministerstwo obrony.

- Trzy rosyjskie samoloty pojawiły się w poniedziałek przy granicy Polski z obwodem kaliningradzkim – czytamy na trojmiasto.wyborcza.pl. Portal podaje, że samoloty nie naruszyły granic NATO, były w przestrzeni międzynarodowej, nie miały jednak włączonych transponderów.

- Po wykryciu samolotów uruchomiono holenderski alert szybkiego reagowania. Do akcji przystąpiły holenderskie myśliwce F-35 stacjonujące w Malborku – czytamy. Zidentyfikowano trzy rosyjskie samoloty, były to zwiadowczy Ił-20M Coot-A i dwa myśliwce Su-27 Flanker (Suchoj Su-28) stanowiące eskortę. Według dowódctwa lotnictwa NATO rosyjskie samoloty stanowiły zagrożenie dla innych użytkowników przestrzeni powietrznej ignorując zasady bezpieczeństwa.

W środę redakcja portEl.pl będzie obecna na spotkaniu dla mediów w Królewie Malborskim z holenderskimi pilotami F-35. Oczywiście zamieścimy relację z tego wydarzenia.

 

Więcej na trojmiasto.wyborcza.pl


Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama