UWAGA!

Głos Elbląga: Bezrobocie w dół

“Wrzesień to pomyślny miesiąc dla urzędu pracy. Rejestry schudły, bo bezrobocie w porównaniu z sierpniem br. spadło o prawie 5 proc.” - napisał Głos Elbląga.

“Sytuacji takiej jak we wrześniu nie obserwowano od wielu miesięcy. Liczba bezrobotnych zmalała w porównaniu z sierpniem br. o 1097 osób, tj. o 4,9 proc. Najbardziej bezrobocie spadło w Elblągu – o 766 osób, tj. o 5,42 proc. W powiecie elbląskim rejestry zanotowały spadek o 331 osób, tj. o 4,01 proc.
     Mimo pozytywnej wymowy statystyk bezrobocie nadal jest duże; w skali Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu bez pracy pozostaje 21 292 osoby, w tym w Elblągu 13 376, w powiecie ziemskim 7 916”.
     
     Więcej w dzisiejszym Głosie Elbląga.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czasami to się robi tak: wzywa bezrobotnego od wielu lat, któy nie ma szansy na dostanie pracy.Wiedzą że np. mąż pracuje więc bezrobotnego "podczepiają" do pracującego po to zeby mógł skorzystać z opieki zdrowotnej w razie potrzeby -a bezrobotnego wyrejstrowuje...i tak spada bezrobocie.
 • CHYBA ZAPOMNIELI ZAJRZEĆ DO WOLNOŚCI, TAM ZWOLNIONO OSTATNIEGO DNIA WRZEŚNIA 50 OSÓB TYLKO DLATEGO ŻE NIE WYRABIAJĄ NORMY, I TO JEST ZAKŁAD DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, A NORMA WYNOSI 50 KILOGRAMÓW, TO NIECH PREZES PRZYJDZIE NA PRODUKCJE I POKAŻE JAK TO SIE ZAWIJA, ALE PRZECIEŻ CHODZI O TO ABY ZATRUDNIĆ KOLEJNE 50 OSÓB I POPRAWIC WSKAŻNIK BEZROBOCIA A TAKŻE WYCIAGNĄĆ PIENIADZE Z PFRON I URZEDU PRACY, CZY WRESZCIE INSPEKCJA PRACY I TAM ZAJRZY BO NIEPEŁNOSPRAWNI PRACUJĄ W STRASZNYCH WARUNKACH I PODBIERAJĄ SOBIE KRZESŁA ABY MIEC NA CZYM USIĄŚĆ I ZAWIJAĆ, ZAWIJAĆ, ZAWIJAĆ ZA CIENKIE WYNAGRODZENIE. ZWOLNIONA I WYSTRASZONA PRACOWNICA !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POTOCZNA KOWALSKA(2003-10-07)
 • No tak statystyki swoje , a rzeczywistość swoje .Tylko teraz to jest pażdziernik , a nie 1 kwiecień
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hahaha(2003-10-08)
 • Wase komentarze sa bez sensu: dbanie o wlasny wyglad nie jest przeciez niczym zlym! Tyle ze moze niekoniecznie w tym stylu...osobiscie nie lubie cukierkowatosci, chlopaki sa rownie lukrowani co niejedne zrobione panienki. a poza tym to ciekawie obserwowac rozdzwiek pomiedzy opiniami zapuszczonych (?) superfacetow a oczekiwaniami ich glodnych podniet supersamic...zabawne. Moze wiecej szczerosci i samokrytycyzmu, panowie???
 • Bezrobotni wyjechali za chlebem. Zostali emeryci, renciści i uczniowie... Elbląg upadł i nie prędkosie podniesie jeśli wogóle.. eh
Reklama