UWAGA!

Głos Elbląga: Lato w gastronomii

“Elbląska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Olsztynie skontrolowała prawidłowość funkcjonowania placówek gastronomicznych obsługujących turystów i wczasowiczów w sezonie letnim 2003” - czytamy w Głosie Elbląga.

“Kontrolą objęto osiem placówek na terenie Elbląga, Fromborka, Kadyn, Tolkmicka, Bogaczewa i Pilony. Nieprawidłowości stwierdzono w pięciu.
     We wszystkich kontrolowanych placówkach gastronomicznych dokonano zakupów kontrolnych. Nie stwierdzono działania na szkodę konsumentów. Nie kwestionowano również jakości i świeżości surowców do ich produkcji. (...) W jednej placówce 3 osoby posiadały pracownicze książeczki zdrowia z nieaktualnymi wpisami lekarskimi, w innej dwie osoby nie posiadały przeszkolenia w zakresie podstawowych zagadnień higieny”.
     
     Więcej w Głosie Elbląga.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Nie stwierdzono działań na szkodę konsumenta", a brak aktualnego świadectwa zdrowia i brak przeszkolenia w podstawowych sprawach higieny to zaliczamy do działań dla dobra klienta? Inspekcja handlowa żyje z naszych podatków i ja jako podatnik chcę wiedzieć w kórych konkretnie placówkach gastronomicznych są takie niedociągnięcia, żebym mógl omijać je z daleka. Komu i czemu ma służyć zatajanie takich informacj. Nie kary czy pouczenia wyeliminują takie niedociągnięcia w placówkach gastronomicznych, ale wolny rynek i konkurencja, to konsument zadecyduje kto przetrwa na nim, tylko musi mieć wiedzę co się dzieje na zapleczu tych lokali.
  • kretyn...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kuchmistrz(2003-10-16)
Reklama