UWAGA!

Głos Elbląga: Może kanał na mierzei?

Przedstawiciele samorządów lokalnych gmin i powiatu elbląskiego, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych utworzyli w Elblągu grupę aktywności lokalnej, pracującą w ramach „Wspierania rozwoju lokalnych porozumień na rzecz zatrudnienia”. Porozumienie ma służyć podniesieniu konkurencyjności regionu elbląskiego oraz poprawie zatrudnienia - czytamy w Głosie Elbląga.

W ramach projektu wyłonione zostały trzy grupy lokalnych liderów, którzy pracują nad następującymi projektami: „Aktywizacja zawodowa i rozwój przedsiębiorczości”, „Budowa repliki historycznej osady Truso nad jeziorem Drużno - gmina Elbląg” i „Wypromowanie koncepcji budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej”.
     (...) Pierwszy projekt polega na utworzeniu ośrodka i stałego funduszu aktywizacji zawodowej oraz rozwoju przedsiębiorczości w Pasłęku. Skierowany jest on głównie do długotrwale bezrobotnych i młodzieży wchodzącej na rynek pracy. Drugi projekt ma na celu stworzenie markowego produktu turystycznego w oparciu o budowę osady Truso, odtworzenie historycznych zawodów oraz działalność edukacyjną. Natomiast celem trzeciego projektu, dotyczącego kanału żeglugowego, jest uzyskanie jak najszerszej akceptacji społecznej pomysłu, a w efekcie zgłoszenie go do realizacji w ramach inwestycji centralnych.
     
     Więcej w Głosie Elbląga.
opr.(MP)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A jakieś nazwiska... Po nich od razu widać, czy to kolejne biciePiany, czy jest szansaPrawdziwa...
 • rwel, masz chyba rację że to kolejne bicie piany, bez dużych inwestycji naszregion padnie, z turystyka dla Elbląga nigdy nie będzie lokomotywą rozwoju, co najwyżej dodatkiem. Tu trzeba inwestycji w swerę produkcji, za tym pujdzie rozwój usług, konsumpcji i.t.d.
 • zenek - nie przekłamuj mojej wypowiedzi (podobnie, jak to czynisz z gramatyką języka polskiego - aczkolwiek myśli zawarte w Twojej wypowiedzi w większości podzielam... niestety).
 • tralalalalalalalalalalalalalal, a kto za to wszystko zapłaci ?
 • Pytek nie załamuj mnie - przeca TY zapłacisz. Nawet nic nie będziesz o tym wiedział. Na Boga Rwel, a na cóż CI teraz nazwiska - będą w przyszłym roku przy medalach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2003-11-20)
 • nie gadać tylko brać się do roboty, wszyscy mają być na tak. Bo zdechniemy w tym elblągu !!!
 • nie wiem jak wy, ale ja biorę łopatę i jadę na Mierzeję...hehe
 • Tylko jakoś tak się dziwnie składa, że sama Mierzeja nie chce przekopu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żuczek(2003-11-21)
 • ja juz jestem na Mierzeji... Chlopaki - forsa to maly szczegol...Zgodnie z prawem nalezy oskarzyc panstwo polskie o nieumiejetnosc wyegzekwowania umowy midzypanstwowej umozliwiajacej ruch przez ciesnine Pilawska(w glosie elblaga bedą ja nazywac - bałtijską..) bez zadnych ograniczen(taka umowa istnieje w dwoch wersjach - z 1945/7 i 1957) i zazadac pieniedzy za ewidentnie ponoszone przez samorzad elblaski i cala komune ( komuna - komunalny, hm, pisze to na wszelki wypadek....)miejska straty finansowe za przeciag 58 lat. Nie ma u nas stoczni, armatorow, turystow - wodniakow, bowiem panstwo nie dotrzymuje slowa...Takie procesy w Szkocji, Islandii, USA to rzecz najzupelniej normalna i nawet tamtejsi "faszysci" nie mowia o jakims patriotyzmie...Prezydent wioski Warszawa p. Kaczynski ma zamiar oskarzyc RFN o odszkodowanie za zburzenie "stolycy" - oskarzmy Warszawe o zwrot zagrabionych przedmiotow i odszkodowanie za rozbiorke miasta Elblaga, nadajacego sie przeciez do obdudowy (slawna akcja - "cegly na odbudowe Warsiawy"), to kolosalna forsa....I praca dla nas, mosty, drogi,czyste szkoly....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "fan" warszawiakow(2003-11-22)
Reklama