UWAGA!

Głos Elbląga: Plaza powraca

“W lutym 2001 roku Elbląg Plaza sp. z o.o. z siedziba w Krakowie wygrała ofertowy przetarg dotyczący zagospodarowania i zabudowy terenu o powierzchni 21 601 m kw. przy ul. Teatralnej na zapleczu Centrum Kultury Światowid” - czytamy w Głosie Elbląga.

“(...) Dzisiaj, po ponad dwóch latach, przy ul. Teatralnej nic się nie dzieje. Nie ma także spółki Elbląg Plaza. Na jej miejsce wszedł nowy inwestor – Przedsiębiorstwo Budowlene Budizol z Włocławka, który pragnie kontynuować to, co planował jego poprzednik, choć w nieco zmienionej formie. W październiku br. przedstawił on władzom Elbląga swoją koncepcję budowy centrum Elbląg Plaza.
     Centrum zajmie powierzchnię 12 tys. m kw. Znajdą się w nim: multikino z 6 salami, supermarket o powierzchni 3,4 tys. m kw., 5 sklepów o powierzchni po około 30 m kw. każdy i 4 lokale usługowe, każdy po około 250 m kw. Na zapleczu Światowida (...) znajdzie się parking naziemny, na który wjazd prowadzić będzie z ul. Teatralnej. Planowany jest również drugi parking, zlokalizowany na dachu części budynku Plazy. Łącznie będzie tam miejsce dla ponad 380 samochodów”.
     
     Więcej w Głosie Elbląga.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Taki kurnik to niech sobie buduja we Włocławku!!!:( Nasze władze nie powinny się zgodzic na podwójne zmniejszenie tego obiektu! Czy w naszym miescie nie może powstac prawdziwy wielkomiejscki obiekt taki jak Alf w Gdańsku!? Ludzie no nie róbcie z Elblaga na siłe takiej wiochy!!!:( Opamiętajcie się!!!:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rejtan(2003-11-03)
 • Wielkomiejskie obiekty to powstaja w W-wie i sa 6x wieksze od Alfy (!) To tylko tak na pocieszenie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2003-11-04)
 • Byłem w kilku miastach :-), ale w Warszawie nie widziałem żadnych wielkomiejskich obiektów (może chodzi Ci o te wieżowce w centrum Warszawy, które udają drapacze chmur?).
 • Żeby postawić supermarket w centrum miasta, to chyba trzeba zmienić plany zagosp. i uzyskać zgodę Rady, czy cóś podobnego, ale może jestem niedzisiejszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca bombowca(2003-11-04)
 • Zezwolenia już są dawno.
 • www.plazacenters.com
 • bomba:) a keidy to postanie? za mojego zycia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olisia(2003-11-04)
 • To be opened in: 2005
 • wielce interesujaca jest koncepcja supermarketu (w koncu to tylko 3400m2) a jeszcze bardziej zdumiewajacy jest fakt przeznaczenia zaledwie 150m2 na "galerie?" - nie wiem czy tak mozna nazwac 5 punktow wielkosci pokoju! z tego co wiem to centrum handlowe to nie jest sklep + apteka + fotograf ale kilkadziesiat butikow o szerokim zakresie oferowanych produktow. ale zapewne to bedzie jakas kaszana bo sklepik na 3,5tys m2 to sobie moze biedronka, lidl, kaufland lub intermarche albo podobny sklepik... mialo byc pieknie nie tylko w Elblagu, kilka lepszych lokalizacji tez stoi np. gigacentrum w poznaniu to od 2 lat pole porosniete trawa w superatrakcyjnym miejscu. zreszta plaza juz teraz umieszcza na swojej wspomnianej powyzej stronie Elblag na ostatnim miejscu. wczesniej bylo tam jeszcze kilka innych miast ale juz "wylecialy". mam jedynie nadzieje ze nie bedzie tak jak pod syrena :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pROSiAczek (sercem elblazanin)(2003-11-04)
 • To jakaś paranoja, w Elblągu jest nadmiar handlu.Po co ludziom zatrudnionym w handlu zabierać w dalszym ciągu miejsca pracy? jeden m2 w sklepie wielkopowierzchniowym generuje likwidacje 4-7 miejsc pracy w normalnym handlu. Ponadto,z Elbląga robimy wiochę - w e Francji tego typu sklepy mogą powstawać na obrzeżach miast, nie mniej niż w odległości 3 km od granicy miasta, podobnie w Aystrii / w centrum nie powstanie zaden sklep o powierzchni pow. 2 tys. m 2. Dlaczegoi? - bo koszt wybudowania infrastruktury jest olbrzymi i winien być przzeznaczony na inne cele niż handel, po prostu oddajemy za małe pieniądze uzbrojone tereny. Prawdziwa inwestycja polegałaby na tym, że inwestor wchodzi z kapitałem, uzbraja teren i buduje. U nas przychodzi na gotowe,koszty inwestycji ma niskie, miasto ma doraźne korzyści a pieniądze szybko przejedzone.Może należałoby wreszcie stworzyć w Elblągu warunki do inwestycji produkcyjnych a nie tylko handlowych- handel tylko obraca pieniędzmi, "wyciąga" je z kieszeni ludzi, natomiast ludzie muszą je zarabiać, a więc mieć gdzie pracować.
 • a ja pozwole sobie na drazenie tematu hipermarketow w elblagu. co z terenem przy teatralnej (czyzby Kaufland? vide: www.budizol.com.pl ) co z zeromskiego ( www.portel.pl a także www.portel.pl ), obwodnica i lotniskiem ( www.portel.pl oraz www.portel.pl ) ?? a tak poza tym to interesujace z perspektywy czasu jest to: www.portel.pl a wersja ostateczna ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pROSiAczek (sercem elblazanin)(2003-11-28)
Reklama