UWAGA!

Głos Elbląga: Tramwajem przez płk. Dąbka

“Dobiegają końca prace przy układaniu linii tramwajowej wzdłuż ul. płk. Dąbka” - napisał Głos Elbląga.

“W piątek, przy użyciu specjalnej maszyny, rozpinana była napowietrzna linia trakcji tramwajowej. Robotnicy kończą malowanie płotków oddzielających torowisko od jezdni. Nową farbą lśnią przeszklone wiaty przystankowe.
     Przypominamy, że przez ul. płk. Dąbka przebiegać będą dwie linie tramwajowe: nr 4 i 5. Tramwaj nr 4 będzie kursować na trasie: Ogólna – płk. Dąbka – Królewiecka – Pocztowa – 1 Maja – 3 Maja – Grunwaldzka – Druska. Tramwaj nr 5 na trasie: Ogólna – płk. Dąbka – Królewiecka – Pocztowa – 1 Maja – Bema – Saperów.
     Pierwszy tramwaj przejedzie przez ul. płk. Dąbka prawdopodobnie 31 sierpnia. Dotychczasowe linie tramwajowe: nr 1, 2, 3, pozostaną bez zmian”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ktoś nieprzemyślał rozwiązania "krzyżówki" Piłsudskiego-Płk. Dąbka. Kto zostawia na głównej ulicy(Płk. Dąbka) tylko jeden pas do jazdy prosto. Czy ktoś przewidział te korki jakie będą się tworzyły na jednym, jedynym pasie. Pozdrawiam - Elbląskich Myślicieli
 • Taka sama sytuacja jest na skrzyżowaniu przy Feniksie i jakoś nie ma tam aż takich korków!
 • Do przedmówcy: Przy Feniksie są 2 pasy do jazdy prosto. Popieram dudo.
 • Przy tak dużym natężeniu ruchu, jaki panuję na tym ciągu komunikacyjnym, powinny byc wszystkie pasy na wprost z mozliwością skrętu. Nie inaczej. Tak było ze skretem w lewo z ulicy Hetmańskiej w 100-lecia. Tam był to główny cięg i teraz jest dobrze.
 • dudo: a wiesz ile wypadkow tam bylo i bez tramwaju? Wiesz ile ludzi zginelo na tym skrzyzowaniu? A co dopiero byloby teraz, jak jezdzic ma tramwaj?! Osobiscie popieram to ze wytyczono osobny pas do skretu w lewo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophroo(2002-08-12)
 • Czy może mi ktoś wytłumaczyć w jakim celu montowane są wysepki na niektórych elbląskich skrzyżowaniach np. Niepodległości - Konopnickiej. Kto to wymyślił???
 • na skrzyżowaniu powinno zwęzić się wysepkę dla pieszych (jest dużo za szeroka) i tym kosztem dokleić dodatkowy pas do skrętu na lewo. Powinny byc dwa pasy do jazdy na wprost z uwagi na to ze jst to głowny trakt komunikacyjny łączący Zawadę i Nad Jarem z resztą miasta i wrogami wylotowymi, a oprócz tego podrużuje tam wielu amatorów zakupów do Hipermarketu.
Reklama