UWAGA!

Gorzki smak Wolności

„Niezapowiedziane wypowiedzenia z pracy otrzymało dwudziestu trzech pracowników spółki z o.o. Wolność w Elblągu” – donosi Dziennik Elbląski.

„Firma upada. Pracownicy otrzymują zwolnienia” – alarmował czytelnik Dziennika. (...) Redukcja dotknęła m.in. pracowników niepełnosprawnych. Spółka ma status zakładu pracy chronionej.
     Zwolnieniami w Wolności jest zaskoczona Iwona Radej, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.
     - Nie mamy żadnych informacji o planowanych zwolnieniach w Wolności – twierdziła Iwona Radej. – To dramatyczna sytuacja. Osoby niepełnosprawne mają małe szanse na znalezienie pracy. (...)
     W spółce Wolność w grudniu pracowały 174 osoby”.
     
     Więcej w Dzienniku Elbląskim.
przyg. M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prasówka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak to się dzieje, przecież ta firma została wybrana do NAGRODY PREZYDENTA, bo podobno jest taka dobra !. No, ale jak się dostwało forsę na inwalidów i było na ,, Ty" z ,, WŁADZĄ", to teraz tak to wygląda ... Informacja gratis dla zwalnianych pracowników - jak nie zawiadomiono PUP 45 dni wcześniej o zwolnieniach grupowych, to są one z mocy prawa NIEWAŻŃE !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-01-30)
 • Prosze się przyjrzeć wynagrodzeniom członków zarządu i ich wyposażeniu z racji pełnionych funkcji (samochody , ubrania ,telefony) . Proszę równiez sprawdzic komu zlecano wykonywanie usług związanych z utrzymaniem sp-ni !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2002-01-30)
 • Ludzie czy wyście już do końca stracili rozum ???? To, że jakaś firma redukuje zatrudnienie aby dostosować je do swoich potrzeb nie oznacza wcale, że jest bankrutem. Bardzo dziwię się takim wypowiedziom osób, które nie mają zielonego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Na całym swiecie firmy aby utrzymać się na rynku oraz zwiększyć swoją konkurencyjność muszą nieustannie obniżać koszty oraz starać się zwiększyć swoje obroty. W naszym kraju koszty utrzymania pracowników (zusy, podatki, kary z państwowych inspekcji itp) są dziś tak wysokie, iż pracodawcy muszą dokonywać trudnych wyborów. Niestety obecna sytuacja będzie się jeszcze przez najbliższych parę lat utrzymywać z takiej przyczyny, iż społeczeństwo w wyborach parlamentarnych nagminnie wybiera opcje, które opierają się na hasłach a nie na bardzo prostych zasadach rynkowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prezes(2002-01-31)
 • Spółka z o.o. Wolność w Elblągu, na prośbę Internautów, przekazała w trakcie ubiegłorocznych wakacji słodycze dla dzieci powodzian z Gródka nad Dunajcem -przebywających w Piaskach. Elblążanie też sobie pojedli, były pyszne! Wolności - dodałaś nam skrzydeł! Dziękujemy
 • Wiem, ze tę firmę Urząd Skarbowy naciągnął na kilka milionów, a pomimo tego wznowiła działalność i zatrudniła niepełnosprawnych elblążan, a to obecnie nie taki luksus - bo nie ma dotacji i preferencji.
 • "Wiem, ze tę firmę Urząd Skarbowy naciągnął na kilka milionów" - ty Moli jesteś dopiero przygłupem, albo nie mieszkałeś trzy lata temu w Elblągu, kiedy wybuchła afera z wodą mineralną i przekrętami poprzedniego prezesa z VAT-em. Prezesa, który zanim wyleciał z hukiem, zwalniał właśnie tych niepełnosprawnych. Radzę pogadać z pracownikami firmy, a potem wymądrzać się na łamach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inteligent(2002-01-31)
 • Do Zniesmaczonego - jeśli masz dowody na korupcję, o której piszesz to zapraszamy do naszej redakcji lub prokuratury, jeśli nie to proszę pamiętać, że pomówienia wyrzucamy do kosza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-01-31)
 • Do Redakcji - kimkolwiek ona jest - proszę więcej nie starać się wchodzić w tyłek urzędasom i nie eliminować moich wypowiedzi, gdyż jest to portal obywatelski i kazdy jak mniemam ma prawo do wypowiadania swoich opini pod warunkiem, że nie są sprzeczne z prawem. Chyba, że istnieje tutaj cenzura urzędasów to radzę zmienić nazwę portalu na np. "Wazelina dla UM". Co do problemu dowodów na korupcję - jakbym takie posiadał to jasnym jest, że prokuratura otrzymałaby je jako pierwsza. Po drugie proszę sobie w sposób dowolny nie interpretować mioch wypowiedzi - jeśli piszę, że "urzędasy opylili tereny pod hipermarketa" to znaczy, że pieniądze te właściciel tych terenów zapłacił całkiem legalnie co jest zresztą powszechnie wiadome. Naganne jest to, że urzędasy z tej kasy będą mogli sobie wypłacać pensyjki jeszcze przez długi czas. Natomiast ci którzy w wyniku tego niefortunnego posunięcia stracą pracę czyli elbląscy przedsiębiorcy płacący defacto podatki na utrzymanie urzędników będą musieli utrzymywać się z zasiłków. Proszę również o przywrócenie mioch wcześniejszych wypowiedzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  2 x Zniesmaczony(2002-01-31)
 • Szanowny Panie Zniesmaczony, proszę przyjąć do wiadomości, że rzucanie pomówień jest niezgodne z prawem i jako takie będzie wykasowywane z tej rubryki. Pańskie wypowiedzi zawierały ewidentne pomówienia o korupcję i nie były to wcale stwierdzenia typu "urzędasy opylili tereny pod hipermarketa" jak Pan usiłuje to teraz przedstawić. Skoro, jak Pan pisze, nie posiada Pan żadnych dowodów na korupcję urzędników to proszę nam oszczędzić lepperowskich wypowiedzi. To zaś, na ile jesteśmy "Wazeliną dla UM", najlepiej ocenią Czytelnicy po lekturze naszych artykułów i komentarzy, które zamieszczamy na tych stronach.
  Bardzo zniesmaczona Pańskim językiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-02-01)
 • w tej trudnej sytuacji gospodarczej należy przede wszystki pomuc upadającym zakadom,potrzebne są rozwiązania srategiczne.nie wystarczy zatrudnić wyrzuconych z browaru dyrektorów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2002-02-06)
 • Cel był od początku wiadomy-zakup firmy za grosze,pozorne uruchomienie produkcji,skarżenie się na sytuację rynkową,upadłość-sprzedaż ziemipod zakładem z krociowym zyskiem-współczesny kapitalizm
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gorzki(2002-02-06)
 • A ja tak bardzo lubię krówki...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łasuch(2002-02-08)
Reklama