UWAGA!

Kogo na to stać?!

„Słabnie mieszkaniowy rynek w Elblągu. W ciągu trzech kwartałów ubiegłego roku oddano w mieście do użytku 204 mieszkania, a w tym samym czasie bieżącego roku – 62” – informuje Głos Elbląga.

„(...) Budowlane realia są i takie, że więcej powstaje domów jednorodzinnych niż wielorodzinnych. Jest to przykład powiększającego się zróżnicowania dochodów; kiedy jednych nie stać na skromny dach nad głową, nie mówiąc o innych równie podstawowych potrzebach, inni inwestują pieniądze w domy. (...)
     Osłabł popyt na nowe mieszkania, bo klient mający do dyspozycji ograniczoną sumę pieniędzy w wyborze nie kieruje się jakością, a ilością.
     O ile cena metra kw. nowego mieszkania wynosi w Elblągu 1000 do 1900 zł, o tyle za metr kw. na rynku wtórnym płaci się ok. 1000 zł. Ale i ta różnica cenowa nie daje gwarancji na znalezienie nabywcy. Biura pośrednictwa nieruchomości również uskarżają się na drastyczny spadek popytu. Recesja gospodarcza, mówią, może jeszcze ten problem pogłębić”.
     
     Więcej w Głosie Elbląga.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Autor artykułu stwierdza, że fakt iż powstaje więcej domków jednorodzinnych niż wielorodzinnych jest przykładem zwiększających się różnic w dochodach (ton wypowiedzi jest dość krytyczny - gdy inni nie mogą kupić sobie to za to ci bogacze inwestują w domy !). Ciekawy jestem na jakiej podstawie opiera autor takie stwierdzenie ? - przecież może gdy ktoś się buduje to zazwyczaj odsprzedaje swoje dotychczasowe mieszkanie, a ponadto być może wcale nie ma tyli chętnych do kupowania nowych miszkań w budownictwie wielorodzinnym.
Reklama